CUD ŻYCIA-OBJAWY CIĄŻYPODEJRZENIE CIĄŻY I JEJ OBJAWY.


Najczęściej kobiety podejrzewają u siebie ciąże,gdy miesiączka się spóźnia lub niema .A wiadomo ,że u każdej kobiety objawy są inne.Gdy dochodzi do zapłodnienia, to nawet o tym nie wiemy.Dopiero pierwsze objawy widać w okolicy siódmego dnia po stosunku,kiedy zazwyczaj dochodzi do zagnieżdżenia jaja.Ale w praktyce każdej z nas wiadomo ,że powoli coś zaczyna się dziać.We wczesnym okresie ciąży trzeba iść do lekarza by stwierdził ,że jesteśmy w ciąży.A wiadomo,że każda ciąża jest inna i objawy towarzyszące pierwszej nie muszą być takie same jak w drugiej ciąży.

OBJAWY CIĄŻY :

  • ZMIANY SAMOPOCZUCIA
  • NUDNOŚCI,WYMIOTY
  • ZACHCIANKI,CZĘSTE ODDAWANIE MOCZY,
  • ZAPARCIA,ZATRZYMANIE MIESIĄCZKI
  • ZMIANY W NARZĄDACH RODNYCH
  • POWIĘKSZENIE I NAPIĘCIE SUTKÓW
  • PRZEBARWIENIE SKÓRY
  • PODNIESIONA TEMPERATURA CIAŁA
  • POBOLEWANIE JAJNIKÓW


Początek ciąży to okres burzliwych przemian hormonalnych w naszym kobiecym organizmie.Bo organizm zaczyna wytwarzać dużą ilość hormonów potrzebnych do prawidłowego rozwoju i utrzymania ciąży.Wzrost hormonu wywołuje szereg zmian w naszym układzie narządów,co pozwala naszemu organizmowi przystosować się do nowej sytuacji.Te hormony wpływają na nasze samopoczucie.Na smutek i płacz lub krzyk.Jak jesteśmy w ciąży to od momentu zapłodnienia stajemy się już matkami.Bo rozwija nam się instynkt macierzyński.
W pierwszej połowie ciąży kobiety potrzebują wsparcia najbliższych.Bo dominuje u nich często niepewność,niepokój i przygnębienie.Czy damy sobie radę w nowej roli? 
Czy damy radę same urodzić?
Czy będziemy umiały się zająć dzieckiem?
To jest lęk przed nieznanym.Jak to będzie i niepokój o ciąże.Ale gdy nam się u stabilizują hormony, to skończą się nam te nastroje i zyskujemy więcej pewności siebie.Zmienia się też nasza sylwetka widać powoli brzuszek.Ustępują niektóre objawy ciążowe.
Po woli zaczynamy myśleć o dziecku jakie łóżeczko kupić,wózek.Jaki ma być kolor.A najważniejsze pytanie, to czy będzie chłopiec czy dziewczynka.Pamiętajmy ,by dbać o siebie w ciąży to nie choroba.To zawsze nam poprawi humor i samopoczucie.Czytajmy czasopisma o dzieciach i o ciąży.Lepiej widzieć na co być przygotowanym,ale wiadomo ,że człowiek uczy się w praktyce.
Nie rezygnujmy z aktywności w ciąży są różne ćwiczenia dla kobiet w ciąży i zdrowe odżywianie się .Bo wiadomo,ze teraz potrzeba podwójnie jeść.A i witamin sporo potrzeba dla dwojga.
Pod koniec ciąży poruszanie stanie się trudniejsze.Będziesz bardziej ociężała i spowolniona.Bo brzuszek mamy duży.To jest czas na ostatnie przygotowania do narodzin dziecka.Ubranka,śpioszki,kaftaniki,kombinezon,fotelik do samochodu, wózek,łóżeczko lub kołyska,koszulki,czapeczki,pieluszki tetrowe i jednorazowe,skarpetki,śliniaczki,kocyk,poduszeczka i kosmetyki do pielęgnacji maluszka.
Ciąża trwa 40 tygodni i dzieli się na trzy trymestry.
Pierwszy trymestr to pierwsze tygodnie ciąży 13- 14 tygodnia.W tym czasie wykształcają się struktury wszystkich narządów i tkanek.
Drugi trymestr to od 14- 27 tygodnia.To czas na rozwijanie się wykształcone narządy dziecka.Trzeba pamiętać, by nie używać używek różnego pochodzenia ,bo zaburzy to prawidłowy rozwój dziecka.Czucie ruchu dziecka.
Trzeci trymestr to 27- 40 tydzień ciąży.Wtedy mamy duży brzuszek
i czekanie kiedy to nastąpi.Dziecko jest już ukształtowane ,ma rączki,nóżki i słyszy nasz głos.A my jego serduszko w badaniu ktg.
Obserwujmy spokojnie ostatnie zmiany u nas w organizmie.I spokojnie wyczekujmy naszego potomka.
Pamiętajmy,że wszystkie te dolegliwości to stan przejściowy,a z każdym dniem wzrasta szansa na zdrowe dziecko.
U nas kobiet z końcem ciąży mamy fazy sprzątania i porządkowania wszystkiego.Przed przybyciem nowego członka rodziny.

Kochane kobitki wydaje mi się ,że troszkę was oświeciłam.Bo czasem niektóre młode dziewczyny nie wiedzą co i jak.To po przeczytaniu mojego wpisu będą bardziej oświecone.Bo doświadczenie przybywa wraz z dzieckiem i nauka.Wiem sama po sobie .Też tak miałam.Pozdrawiam was.
Prześlij komentarz

Popularne posty