sobota, 23 kwietnia 2016

PORADNIK DLA CYFROWEJ MAMY I TATY.

ZAPRASZAM DO CIEKAWEGO PORADNIKA DLA WSPÓŁCZESNYCH RODZICÓW.A TWOJE DZIECKO JUŻ POTRAFI KORZYSTAĆ Z TABLETA ,TO MUSISZ BYĆ CZUJNY.BY KORZYSTAŁ BEZPIECZNIE.AUTORKA NAM TO OPISUJE W SWOJEJ KSIĄŻCE WIĘC ZAPRASZAM DO KSIĘGARNI I CZYTAMY.

Ten poradnik ma otworzyć rodzicom oczy o korzystania z różnych portali społecznościowych.Zauważmy bowiem ,że internet jest bardzo nie bezpieczny dla dzieci no i bardzo wciąga.Tak jak gry komputerowe,czy portale społecznościowe np:facebook,instagram,snapchaty i inne.Dla tego ten poradnik jest jak otworzyć oczy rodzicom i jak ich nauczyć korzystania w czujny i aktywny sposób.Autorka YALDA T.UHLS systematyzuje ,to co czujemy intuicyjnie oddzielając fakty od mitów o internecie.Punktem wyjścia są porady formułowane i zasady działania mózgu oraz wpływ ekranu na naszą percepcję i rozwój umysłowy dzieci.To cyfrowa ścieżka z ciężkim powrotem.Zamiast pańkować ,że dzieci za mało spędzają czasu  na dworze z kolegami tak jak kiedyś,to trzeba jakoś temu zaradzić.Dla tego powinniśmy korzystać z poradników dla rodzica współczesnego i jakoś sobie z tym radzić.Musimy się nauczyć świadomie korzystać z cyfrowego świata .Uwrażliwia beztroskich rodziców i uspokaja,że nadmierne korzystanie z mediów niczym nie grozi. Książkę czytamy jednym tchem ,bo napisana jest anegdotycznym stylu

Daje osobiste swoje 

przykłady nawiązane do popkultury i cytatów,decyduje o tym,że 

autorka zdobywa najpierw uwagę,a zarazem potem zaufanie 

czytelnika.Więc zapraszam do czytania ciekawej 

lektury.POZDRAWIAM

Mama.STRONA WYDAWNICTWA :
                                        http://iuvi.pl/

STRONA FANPAGE WYDAWNICTWA IUVI.PL  :

 https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/

Data premiery: 18 maja 2016 r.
Autorka: Yalda Uhls – ponad 15 lat pracowała w przemyśle filmowym, po czym wróciła na studia i została doktorem psychologii dziecięcej. Bada wpływ mediów na rozwój dzieci. Poszukuje w obszarze nauki praktycznych rozwiązań i przełożeń ich na zasady odpowiedzialnego rodzicielstwa w dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii. Autorka jest mamą dwójki nastolatków i podkreśla, że osobiste doświadczenie ma wpływ na jej pracę. Yalda Uhls pracuje dla organizacji non-profit, jest też felietonistką, edukatorką, wykładowcą i konsultantką do spraw mediów.
Oryginalny tytuł: Media Moms and Digital Dads. A Fact-Not-Fear Approach to Parenting in the Digital Age
Gatunek: Poradnik
Liczba stron: ok. 250

środa, 20 kwietnia 2016

Trzydniówka u Dziecka .TA CHOROBA SPADA NA NAS NIE WIADOMO KIEDY.NASZ MALUSZEK ZACZYNA CHOROWAĆ I NAGLE DOSTAJE GORĄCZKI I  JAK TU MU POMÓC.TYLKO NIE WPADAJMY  W PANIKĘ .
Ta choroba jest wywołana wirusem HHV6 . Za zwyczaj chorują dzieci w wieku od 5 miesiąca do 3 lat.Za zwyczaj zraża się dziecko w przedszkolu od innego dziecka lub w żłobku.Objawy choroby to gorączka 40 st.C .Dla tego musimy obniżyć gorączkę ,podając preparat z paracetamolem lub ibuprofen dla dziecka.Dawkę podajemy od wieku dziecka jak jest podane na opakowaniu leka.Po podaniu leku gorączka powoli zacznie spadać.A jakby nie spadała gorączka to można zrobić kąpiel o temp.36st.C .Po kąpieli ubieramy dziecko lekko by się nie zgrzało.I czekamy
Gorączka zazwyczaj utrzymuje się przez trzy dni.Trzeba pamiętać by dawać dużo płynów przy gorączce by dziecko się nie odwodniło.
Ale żeby być spokojnym to radzę lepiej iść do swojego lekarza by zbadał dziecko.Bo nie zawsze to może być trzydniówka tylko zapalenie ucha,zapalenie układu moczowego,zapalenie płuc lub oskrzeli.Jak lekarz zbada to mamy pewność.
I czekamy na poprawę stanu zdrowia naszego dziecka.Gdy przechodzi gorączka to dziecko od razu zaczyna być żywsze i bardziej obecne.Gdy gorączka spada to może pokazać się wysypka o bladoróżowych plamach po 3-5 dni po .Może być na szyi,plecach nóżkach i rękach.Więc jak to zobaczymy to znaczy ,że to trzydniówka.I na pewno szybko przechodzi ,spokojnie nie martwmy się na zapas.
Jeszcze niejedno przed nami i nie jedna choroba.Pozdrawiam wszystkie mamy ,które przechodziły choroby dziecka.U mnie nie raz tak było i szpital .Ale idzie wszystko przetrzymać ,bo matka ma w sobie dużo siły matczynej.Bo każda matka odkrywa w sobie siły w miej odpowiednim momencie i opanowuje strach, którego nikt nie może sobie wyobrazić jak nie zostanie mamą.

wtorek, 12 kwietnia 2016

STRACH I NASZE LĘKI.

Jak zabrać się na odwagę i żyć jeszcze szczęśliwsza,bez leków i obaw.Zawsze mamy jakieś słabości i lęki .Lecz musimy jakoś się z nimi uporać i przetrwać.OBAW I LĘKÓW JEST DUŻO.Jak nawet o swoją rodzinę,dziecko czy dentystę.Ja też mam lęki ,strach.Czasem głupie myśli lub dziwne zahamowania by czegoś nie robić bo się boję lub nie wypada.Wiele ludzi ma jakieś obawy ,zahamowanie by czegoś nie robić.A powodów jest milion.Gdy wieczorem leże na łóżku ,to sobie myślę czy nie fajnie, by było kochać się na stole lub kilka zabaw w stylu GREYA .To by była bomba i eksplozja erotyczna.Albo jakiś kurs językowy,zmiana koloru włosów,rezygnacja z pracy której nienawidzisz,bo ludzi są chamscy .Marzysz o dziecku ,ale boisz się ciąży,rodzenia i całego tego galimatiasu.Wizyta u dentysty którą przekładasz ,bo się boisz.Obawa wyjazdu za granicę,że sobie nie poradzisz.Lub zawsze ci się podobał jakiś chłopak ze szkoły lub z klasy i nie potrafisz się do niego odezwać.Jesteś nieszczęśliwa z partnerem i chcesz go zostawić ,a nie wiesz jak to mu powiedzieć,by go nie skrzywdzić.LĘKI NASZE odczuwamy w danej chwili lub sytuacji.Więc lęk i strach jest do pokonania.Wszystko zależy od nas i naszego nastawienia. I tak można wymieniać tysiące obaw i lęków każdego człowieka.No ,ale i musimy sobie z nimi radzić.Nie możemy chować głowy w piasek,że niektóre rzeczy by były ryzykowne.Teraz to na pewno są bezpieczne.I jeśli nie nauczymy się żyć i rozróżniać aktualnie zagrożenia,od tych co są złe,to mamy marne szanse na szczęście.To jest bez sensu.
I dla tego trzeba sobie powiedzieć ,że dam radę ,mogę i otworzyć się na świat.
Nie zamykać się........
Bo to nic nam nie da.....
Musimy mieć swoje zdanie,swoje decyzje.
Nie bójmy się porażki ,błędów lub ,że nam się nie uda.
Bądźmy bardziej pewni siebie.
Zróbmy jedną rzecz której się boimy,a zobaczysz czego to uczy i czy zmieni się nasze życie na lepsze.
Ja na pewno spróbuję .
I za ryzykuję.
Bo czasem warto się przełamać jak batonik.(ha,ha,ha)
Czasem trzeba za szaleć i poczuć się wolnym i szczęśliwym ze swoimi myślami,że coś nareszcie zrobiłam i mi się udało.Powiedzieć cholera dałam rade.
Musimy wierzyć w siebie i ufać naszym emocjom i pragnieniom,dążeniom do celu wymarzonego.
Jestem ciekawa ,czy wy też macie jakieś lęki lub strach przed czymś ?

Featured Post

Jaglanka malinowa

PEŁNOWARTOŚCIOWE I ZDROWE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE. Zwykle im mniej aktywni jesteśmy, tym mniej węglowodanów (płatków, ziemniaków, ry...