środa, 27 stycznia 2016

10 trików na moje przemęczenie !

Kiedy za oknem szaro i ponuro,to wraz z tym zmienia nam się nasz metabolizm.Dla tego musimy wprowadzić kilka trików do naszego życia .A pomorze nam utrzymać dobre samopoczucie ,zdrowy wygląd i przyspieszy przemianę materii.Więc zaczynamy 10 trików na nasze zimowe przemęczenie.Kochani jeśli waszym paliwem jest biały ryż ,biały chleb i biały makaron to znaczy ,ze za mało jest u was błonnika i wszystkich składników odżywczych.Produkty takie to z wysokooczyszczonego ziarna.I gdy spożywamy taką żywność  bardzo szybko zostaje on przekształcone w glukozę,sprzyjając przy tym zmianom nastroju,napadom apetytu na różne słodkości .A przy tym zaraz wzrasta nam waga i tyjemy.Dla tego w naszej diecie powinny składać się produkty źródłem ziarna nieoczyszczonego.Więc najzdrowsze będzie proso-zboże,z którego powstaje kasza jaglana,również płatki owsiane,różne kasze gryczana,kuskus.Jesienią i zimą starajmy się jadać lekkie dania na ciepło, np: owsianka na wodzie + owoce.
Nasz metabolizm to tempo w jakim stopniu spalamy kalorie.Więc dla szybszego zużycia energii bardzo duże znaczenie ma ćwiczenia.


  1. ZAPLANUJ REGULARNIE KAŻDY POSIŁEK
  2. PAMIĘTAJ O ŚNIADANIU
  3. PIJ WODĘ
  4. JEDZMY DUŻO BŁONNIKA
  5. RUCH TO ZDROWIE
  6. POKOCHAJ WĘGLOWODANY
  7. POSTAWMY NA RYBY TŁUSTE
  8. NAJLEPSZE JEST BIAŁKO
  9. DUŻO WARZYW I OWOCÓW
  10. JEŚĆ CO NAJMNIEJ CO 3 GODZINY

No i jak wam się podoba moje 10 trików.Mi się wydaję ,że można sobie z tym poradzić w codziennym naszym życiu.Chociaż jesteśmy mamami i lubimy rozpieszczać nasze dzieci słodkościami.No ,ale trzeba i pamiętać też o zdrowiu jaki i o przyjemnościach.Na wszystko musi być czas.Pamiętajmy o sobie ,ale o dziecku też nie zapominajmy.A wiadome jest to ,że zima jest okresem sennym , ponurym i nasze samopoczucie jest czasem do dupy tak bym to określiła.Bo często tak mam.Dla tego musimy podciągnąć rękawy i brać się za siebie ,a nie ubolewać ,że nam źle i niedobrze .Kobitki do dzieła.

niedziela, 10 stycznia 2016

Chrońmy nasze szkraby przed mrozem.

Gdy zimno na dworze i mróz szczypie w uszy,to musimy być ostrożni .Bo nasze policzki dadzą sobie radę,ale nasze dziecko ma delikatną skórę i może wywołać odmrożenie.Więc cóż robić?.................,
Zasada jest prosta jak budowa cepa.Potrzebujemy kremu ochronnego na mrozy i musi być tłusty.Można też używać wazeliny kosmetycznej.Również potrzebujemy ochrony ,gdyż jest duże słońce.To przyda nam się krem z filtrem 10-20 spf.Ale tylko bardzo słoneczne zimowe dni.Kremy nakładamy 15 min. przed wyjściem,by dobrze się wchłoną.A u niemowlaków delikatnie wklepujemy opuszkami palców,bo nie każde dziecko lubi być smarowane i może grymasić i płakać.


3 .zasady spacerowania w zimie.

1.Sprawdzamy dziecku karczek,czy nie jest spocony.A jak jest ciepły to znaczy ,że jest dobrze ubrany do pogody.Nie możemy przegrzewać .

2. Nie otulajmy dziecka buzi szalikami .Bo skroplona para zostaje na szaliku ,gdy dziecko oddycha,a mróz doprowadzi do odmrożenia policzków i ust.

3.Musimy patrzeć czy dziecko ma zamkniętą buzie .Bo mroźne powietrze jest mocne i może się zakończyć jakąś chorobą.
Musimy być czujni i pilnować naszego maluszka.A wiadomo ,że spacerek na świeżym powietrzu musi być tylko krótko.A  wy kochane mamy czy też przestrzegacie tych zasad.A może macie inne metody na zimno.Piszcie jestem ciekawa odpowiedzi.Za komentarze z góry dziękuję.

Featured Post

Jaglanka malinowa

PEŁNOWARTOŚCIOWE I ZDROWE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE. Zwykle im mniej aktywni jesteśmy, tym mniej węglowodanów (płatków, ziemniaków, ry...