OLEJ KOKOSOWY DOBRY NA WSZYSTKO.

Olej kokosowy jest cudowny i ma duże zastosowanie .Ja ostatnio  zaczęłam go stosować na wszystko jestem z niego zadowolona ,a WY ?

Olej kokosowy i jego skład:

Skład Oleju kokosowego.
Olej kokosowy zawiera dużą ilość nasyconych kwasów tłuszczowych (ok. 90%), w tym: około 44% kwasu laurynowego, do 18% kwasu mirystynowego, 11% kwasu palmitynowego, od 5 do 11% kwasu kaprylowego, od 4 do 9% kwasu kaprynowego, 6% kwasu stearynowego, około 7% kwasu oleinowego, 2% kwasu linolowego i od 0,5 do 1,5% kwasu kapronowego. Zawiera witaminy B1, B2, B3, B6, C, E, kwas foliowy, a także potas, wapń, magnez, żelazo, fosfor i cynk. Zawartość poszczególnych substancji jest uzależniona od warunków, w jakich powstał surowiec (warunków lokalnych dla poszczególnych plantacji palmowych, warunków pogodowch, nasłonecznienia itp.).
Właściwości oleju kokosowego:

Jest olejem nieschnącym.Po otwarciu może być zdatny do spożycia przez okres 12 miesięcy.W czystej postaci ma bezbarwny kolor i śliską masę o kokosowym zapachu.
Olej kokosowy jest doskonałym olejem spożywczym.Jest olejem odpornym na duże temperatury,przez co nadaje się do smażenia.Jest dodatkiem do sałatek,do kanapek  i do wszelkich różnych dań.Poza walorami smakowymi też ma wielkie zastosowanie w kosmetyce.Wspaniale nawilża i odżywia skórę Szczególnie jest polecane dla dojrzałej skóry ze względu na duże nawilżanie.Łagodzi skutki starzenia się .OLEJ KOKOSOWY  jest przy atopowym zapaleniu skóry AZS ,oraz na uszkodzoną skórę przez słońce jako substancja łagodząca i ułatwiająca gojenie.

OLEJ KOKOSOWY jest też doskonałym nawilżaczem na suche zniszczone włosy.Olej kokosowy ma właściwości chłodzące i uspokajające .To jego potencjalne i pozytywne oddziaływanie dla zdrowia.

OLEJ KOKOSOWY zawdzięcza swoje właściwości specyficznym połączeniu kwasów tłuszczowych z innymi wartościowymi składnikami takimi jak witaminy z grupy : B1,B2,B3,B6,C,E,KWAS FOLIOWY,POTAS,WAPŃ,MAGNEZ,ŻELAZO,FOSFOR I CYNK.

Zastosowanie dla organizmu olej kokosowy ma stosowanie go w chorobie alzhaimera,odżywia i wzmacnia mięśnie najbardziej sercowe,również poprawia wchłanianie magnezu i wapnia,przyspiesza gojenie ran,spowalnia proces starzenia,wspomaga rozwój mocnych kości i zębów.Ale to nie wszystko ,bo on jest dobry na wszystko jak pisałam wcześniej i też jak wcześniej w kosmetyce.
Ma działanie nawilżające,więc można go stosować jak balsam do ciała jak ja to robię i również do włosów używam jako odżywki do włosów, bo nawilża,wzmacnia,zapobiega wypadaniu włosów i rozdwajaniu końcówek.To po prostu magia.Opóźnia powstawaniu zmarszczek.
Po prostu każda kobieta powinna go mieć w domu.Bo jest dobry na wszystko.Prześlij komentarz

Popularne posty