Trzydniówka u Dziecka .TA CHOROBA SPADA NA NAS NIE WIADOMO KIEDY.NASZ MALUSZEK ZACZYNA CHOROWAĆ I NAGLE DOSTAJE GORĄCZKI I  JAK TU MU POMÓC.TYLKO NIE WPADAJMY  W PANIKĘ .
Ta choroba jest wywołana wirusem HHV6 . Za zwyczaj chorują dzieci w wieku od 5 miesiąca do 3 lat.Za zwyczaj zraża się dziecko w przedszkolu od innego dziecka lub w żłobku.Objawy choroby to gorączka 40 st.C .Dla tego musimy obniżyć gorączkę ,podając preparat z paracetamolem lub ibuprofen dla dziecka.Dawkę podajemy od wieku dziecka jak jest podane na opakowaniu leka.Po podaniu leku gorączka powoli zacznie spadać.A jakby nie spadała gorączka to można zrobić kąpiel o temp.36st.C .Po kąpieli ubieramy dziecko lekko by się nie zgrzało.I czekamy
Gorączka zazwyczaj utrzymuje się przez trzy dni.Trzeba pamiętać by dawać dużo płynów przy gorączce by dziecko się nie odwodniło.
Ale żeby być spokojnym to radzę lepiej iść do swojego lekarza by zbadał dziecko.Bo nie zawsze to może być trzydniówka tylko zapalenie ucha,zapalenie układu moczowego,zapalenie płuc lub oskrzeli.Jak lekarz zbada to mamy pewność.
I czekamy na poprawę stanu zdrowia naszego dziecka.Gdy przechodzi gorączka to dziecko od razu zaczyna być żywsze i bardziej obecne.Gdy gorączka spada to może pokazać się wysypka o bladoróżowych plamach po 3-5 dni po .Może być na szyi,plecach nóżkach i rękach.Więc jak to zobaczymy to znaczy ,że to trzydniówka.I na pewno szybko przechodzi ,spokojnie nie martwmy się na zapas.
Jeszcze niejedno przed nami i nie jedna choroba.Pozdrawiam wszystkie mamy ,które przechodziły choroby dziecka.U mnie nie raz tak było i szpital .Ale idzie wszystko przetrzymać ,bo matka ma w sobie dużo siły matczynej.Bo każda matka odkrywa w sobie siły w miej odpowiednim momencie i opanowuje strach, którego nikt nie może sobie wyobrazić jak nie zostanie mamą.
Prześlij komentarz

Popularne posty