PORADNIK DLA CYFROWEJ MAMY I TATY.

ZAPRASZAM DO CIEKAWEGO PORADNIKA DLA WSPÓŁCZESNYCH RODZICÓW.A TWOJE DZIECKO JUŻ POTRAFI KORZYSTAĆ Z TABLETA ,TO MUSISZ BYĆ CZUJNY.BY KORZYSTAŁ BEZPIECZNIE.AUTORKA NAM TO OPISUJE W SWOJEJ KSIĄŻCE WIĘC ZAPRASZAM DO KSIĘGARNI I CZYTAMY.

Ten poradnik ma otworzyć rodzicom oczy o korzystania z różnych portali społecznościowych.Zauważmy bowiem ,że internet jest bardzo nie bezpieczny dla dzieci no i bardzo wciąga.Tak jak gry komputerowe,czy portale społecznościowe np:facebook,instagram,snapchaty i inne.Dla tego ten poradnik jest jak otworzyć oczy rodzicom i jak ich nauczyć korzystania w czujny i aktywny sposób.Autorka YALDA T.UHLS systematyzuje ,to co czujemy intuicyjnie oddzielając fakty od mitów o internecie.Punktem wyjścia są porady formułowane i zasady działania mózgu oraz wpływ ekranu na naszą percepcję i rozwój umysłowy dzieci.To cyfrowa ścieżka z ciężkim powrotem.Zamiast pańkować ,że dzieci za mało spędzają czasu  na dworze z kolegami tak jak kiedyś,to trzeba jakoś temu zaradzić.Dla tego powinniśmy korzystać z poradników dla rodzica współczesnego i jakoś sobie z tym radzić.Musimy się nauczyć świadomie korzystać z cyfrowego świata .Uwrażliwia beztroskich rodziców i uspokaja,że nadmierne korzystanie z mediów niczym nie grozi. Książkę czytamy jednym tchem ,bo napisana jest anegdotycznym stylu

Daje osobiste swoje 

przykłady nawiązane do popkultury i cytatów,decyduje o tym,że 

autorka zdobywa najpierw uwagę,a zarazem potem zaufanie 

czytelnika.Więc zapraszam do czytania ciekawej 

lektury.POZDRAWIAM

Mama.STRONA WYDAWNICTWA :
                                        http://iuvi.pl/

STRONA FANPAGE WYDAWNICTWA IUVI.PL  :

 https://www.facebook.com/WydawnictwoIUVI/

Data premiery: 18 maja 2016 r.
Autorka: Yalda Uhls – ponad 15 lat pracowała w przemyśle filmowym, po czym wróciła na studia i została doktorem psychologii dziecięcej. Bada wpływ mediów na rozwój dzieci. Poszukuje w obszarze nauki praktycznych rozwiązań i przełożeń ich na zasady odpowiedzialnego rodzicielstwa w dobie dynamicznego rozwoju nowoczesnych technologii. Autorka jest mamą dwójki nastolatków i podkreśla, że osobiste doświadczenie ma wpływ na jej pracę. Yalda Uhls pracuje dla organizacji non-profit, jest też felietonistką, edukatorką, wykładowcą i konsultantką do spraw mediów.
Oryginalny tytuł: Media Moms and Digital Dads. A Fact-Not-Fear Approach to Parenting in the Digital Age
Gatunek: Poradnik
Liczba stron: ok. 250
Prześlij komentarz

Popularne posty