6 praktycznych rad dla każdej z nas .

Czasami masz wrażenie ,że mówisz do ściany.I twoje dziecko cię nie słyszy.Mówisz i mówisz .A tu nie ma reakcji.Podam wam kilka rad jak się nie wkurzać, by być bardziej konsekwentnym. Zachęcać swoje dziecko do zajęć.


Czasami rady się przydadzą .Więc pisze,bo może komuś się to przyda w życiu codziennym.A znam co nie co ,że wychowanie dziecka to ciężki kawał chleba.Bo my mamy musimy sobie pomagać.Bo wiadomo każda ma inne doświadczenia i inne wskazówki.I dla tego i ja piszę.

1.

Nie przesadzajmy z słowem Nie.Lepiej powiedzmy inne słowo,bo gdy za często mówimy to nie będzie reagować na nie.Np. nie hałasuj to powiedzmy czy mógłbyś być troszkę ciszej.

2.
Pozwólmy żeby nasze dziecko decydowało co ma zrobić.Jak ma się ubrać czy z czym zje kanapkę.Musi nauczyć się podejmować dobre decyzje.

3.
Musimy nauczyć tłumaczyć.Za każdym razem jak coś będzie chciał zrobić ,a nie będzie mógł ,bo na przykład jest jeszcze za mały musimy wytłumaczyć dla czego ,a nie mówić szybko NIE BO NIE.

4.
Zachęcajmy dziecko przez zabawę.Bo gdy mówimy szybko,bo spóźnimy się do szkoły i pani będzie krzyczeć.To lepiej wymyślmy przez zabawę KTO PIERWSZY DO DRZWI TEN LEPSZY.

5.
Pamiętajmy ,że nerwy w niczym nam nie pomogą.Dla tego musimy się im nie dawać i jakoś sobie przetłumaczyć ,że to minie i wyrośnie dziecko z wiekiem.Te jego chimery,wrzaski,płacz z byle powodu.

6.
Nagradzaj za dobre zachowanie.Naszą uwagą i dobrym słowem.W taki sposób pokazujemy dziecku ,czego od niego oczekujemy.A nie tylko zwracać uwagę gdy coś nabroi .

Może lekkie rady zawsze w życiu codziennym się przydadzą .Pozdrawiam was.
Prześlij komentarz

Popularne posty