Chrońmy nasze szkraby przed mrozem.

Gdy zimno na dworze i mróz szczypie w uszy,to musimy być ostrożni .Bo nasze policzki dadzą sobie radę,ale nasze dziecko ma delikatną skórę i może wywołać odmrożenie.Więc cóż robić?.................,
Zasada jest prosta jak budowa cepa.Potrzebujemy kremu ochronnego na mrozy i musi być tłusty.Można też używać wazeliny kosmetycznej.Również potrzebujemy ochrony ,gdyż jest duże słońce.To przyda nam się krem z filtrem 10-20 spf.Ale tylko bardzo słoneczne zimowe dni.Kremy nakładamy 15 min. przed wyjściem,by dobrze się wchłoną.A u niemowlaków delikatnie wklepujemy opuszkami palców,bo nie każde dziecko lubi być smarowane i może grymasić i płakać.


3 .zasady spacerowania w zimie.

1.Sprawdzamy dziecku karczek,czy nie jest spocony.A jak jest ciepły to znaczy ,że jest dobrze ubrany do pogody.Nie możemy przegrzewać .

2. Nie otulajmy dziecka buzi szalikami .Bo skroplona para zostaje na szaliku ,gdy dziecko oddycha,a mróz doprowadzi do odmrożenia policzków i ust.

3.Musimy patrzeć czy dziecko ma zamkniętą buzie .Bo mroźne powietrze jest mocne i może się zakończyć jakąś chorobą.
Musimy być czujni i pilnować naszego maluszka.A wiadomo ,że spacerek na świeżym powietrzu musi być tylko krótko.A  wy kochane mamy czy też przestrzegacie tych zasad.A może macie inne metody na zimno.Piszcie jestem ciekawa odpowiedzi.Za komentarze z góry dziękuję.
Prześlij komentarz

Popularne posty