środa, 19 sierpnia 2015

WYLICZANKI,RYMOWANKI - POPULARNE OD POKOLEŃ

Idzie rak nieborak jak uszczypnie będzie znak.......Kto się w to nie bawi z dzieckiem ,bo chyba każdy.A przy tym są chichotki,łaskotki i końca niema.Dziecko domaga się jeszcze i jeszcze.Wyliczanka na paluszkach jak sroczka kaszkę warzyła,dzieci swoje karmiła jest zabawna.Zabawy paluszkowe to H I T wśród zabaw małego dziecka od wieków.

mojapasjatoty


Kto nie lubi się bawić ze swoim dzieckiem w wyliczanki.NO KTO.Ręka do góry .....Na pewno my z Kubusiem ,a przy tym jest mnóstwo zabawy i śmiechu po pachy.A ta zabawa może trwać bez końca,a zadowolony Kuba domaga się jeszcze i jeszcze,dotykania i wywijania palcami.A my rodzice nie musimy się specjalnie uczyć ,bo zwykle pamiętamy ze swojego dzieciństwa,a dziadkowie ze swojego.A przy zabawie paluszkami i dotykanie nasz malec czuje bliski kontakt z nami i radosny kontakt fizyczny z mama lub z tatą,albo dziadkami .Dla dziecka niema nic cenniejszego .A żadna zabawa interaktywna nie da naszemu dziecku tyle korzyści niż to.Bo wzmacnia nasze więzi z bliskimi osobami.Wierszyki są łatwe i szybko wpadają w ucho,charakteryzują się tym ,że sie powtarzają.Dzieci lubią wiedzieć co zaraz będzie lu się zdarzy,a gdy dobie ku końcowi to się cieszy i chce jeszcze raz.Brzmienie wierszyka melodyjnie szybko wpada dziecku w ucho,a przeplatanie paluszków i masowanie ciała zajmuje i zmysł wzrok i dotyk.

SROCZKA

SROCZKA KASZKĘ WARZYŁA.
DZIECI SWOJE KARMIŁA.
TEMU DAŁA NA ŁYŻECZCE.
TEMU DAŁA NA SPODECZKU.
TEMU DAŁA W GARNUSZECZKU.
A DLA TEGO? NIC NIE MIAŁA !
ŁEPEK MU URWAŁA.
FRRRR !!!!!!  PO WIĘCEJ POLECIAŁA.

IDZIE KOMINIARZ PO DRABINIE

IDZIE KOMINIARZ 
PO DRABINIE.
FIKU,MYKU
JUŻ W KOMINIE.


DUŻO NAS,DUŻO NAS DO PIECZENIA CHLEBA

DUŻO NAS,DUŻO NAS,
DO PIECZENIA CHLEBA.
WIĘC JUŻ NAM. WIĘC JUŻ NAM.
CIEBIE TU NIE TRZEBA !!!!!


IDZIE RAK .

IDZIE RAK NIEBORAK.
CZASEM NAPRZÓD
CZASEM WSPAK.
IDZIE RAK NIEBORAK.
GDY USZCZYPNIE BĘDZIE ZNAK.

CZAPLA

CHODZIŁA CZAPLA
PO DESCE
OPOWIEDZIEĆ CI JESZCZE....Te rymowanki to super zabawa i w każdej rodzinie nie może tego zabraknąć.Więc zapraszam do zabawy ze swoimi maluchami,bo jest wiele korzyści ,siły rytmu i dotyku.Bawmy sie kochani....
pozdrawiam wszystkich odwiedzających mnie na blogu 
buziaki.....

wtorek, 11 sierpnia 2015

O M G - JEST BIEGUNKA I WYMIOTY TO MOŻE BYĆ GRYPA JELITOWA.GRYPA JELITOWA - TO INACZEJ GRYPA ŻOŁĄDKOWA.

Jeśli boli cię brzuszek i masz gorączkę i wymioty to na pewno jest grypa żołądkowa.Nie lekceważmy tego bo może dojść do odwodnienia.A my dorośli to leczymy sie domowymi sposobami,ale nasze dziecko to już nie.Raczej trzeba iść jak najszybciej do lekarza.Przy grypie należy dużo podawać płynów,bo przy dużej biegunce i wymiotach tracimy dużo płynów.Należy pić wodę letnią,gorzką herbatę lub herbatki ziołowe.Takie jak rumianek,kwiatu nagietka i liści szałwii oraz napar z suszonych czarnych jagód.To po prostu wirus wywołuje spustoszenie w naszym ekosystemie jelitowym.A wiec potrzebujemy zażywać probiotyki.Natchnęło mnie by o tym pisać ,bo mój synek tez teraz to przechodzi i też się martwię,bo ma biegunkę i nie ma apetytu.Byłam u lekarza i na razie kazała pilnować dziecka i jego objawy.Dała leki od gorączki,wymiotne i od biegunki i jak nie przejdzie to znowu trzeba iść do lekarza.No ale jak każda matka się martwię ,bo i przy tym to strasznie jest marudny i nerwowy.A do tego te cholerne upały .Mam już dosyć ich.Ile można w tych upałach żyć jak na pustyni.
Leczenie domowe ,a może jednak:
 • LEŻENIE w łóżku – zapewnia organizmowi energię do walki z wirusem.
 • Częste przyjmowanie płynów – powinny być to jednak określone rodzaje płynów, np.: woda niegazowana, herbata, farmaceutyczne preparaty , wymienione wyżej zioła na grypę.
 • Należy unikać podawania choremu mleka, soków oraz napojów gazowanych, ponieważ może doprowadzić to do nasilenia objawów.
 • Suplementacja witamin, a w szczególności WITAMINA C, która uodparniając ściany komórek i uszczelniając śródbłonek naczyń krwionośnych śluzówki chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa.
 • Utrzymywanie wysokiej higieny ciała i pomieszczenia – częste mycie całego ciała przez chorego oraz wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa, zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.
 • Stała kontrola stanu chorego – mierzenie temperatury i nawet subiektywna ocena stanu zdrowia chorego oraz postępu choroby. W przypadku pogorszenia stanu zakażonego należy bezzwłocznie powiadomić lekarza.
 • DIETA  PRZY GRYPIE JELITOWEJ– zgodnie z wytycznymi towarzystw gastroenterologicznych w przypadku wystąpienia cech odwodnienia leczenie powinno rozpocząć się od intensywnego nawadniania – przez maksymalnie 4 godziny, któremu powinna towarzyszyć GŁODÓWKA. Po tym czasie należy jednak wrócić do normalnych nawyków żywieniowych. W przypadku dzieci nie należy również przerywać KARMIENIE PIERSIĄ ani z niego rezygnować. Do diety można wprowadzić dodatkowo banany – są LEKKOSTRAWNE, a dostarczają organizmowi między innymi WITAMINY oraz POTASU i MAGNEZU . Innymi owocami, jakie dodatkowo możemy włączyć do jadłospisu chorego jest borówka i jagoda – a wszystko ze względu na obecne w nich duże ilości AMINOKWASY.  Są to dobre sposoby na grypę.
WIĘC NIE ZAPOMINAJMY BY NASZE DZIECI PIŁY DUŻO PŁYNÓW BO ŻEBY NIE DOSZŁO DO POWIKŁAŃ.
JEŚLI NIE JEST LECZONE TO MOŻE SPOWODOWAĆ DRGAWKI,ZABURZENIA ELEKTROLITOWE,ZABURZENIA PRACY SERCA I NAWET ZAPAŚĆ.WIĘC BĄDŹMY CZUJNI ,BO TO NIE PRZELEWKI.

poniedziałek, 3 sierpnia 2015

CO SPRAWIA,ŻE NASZ PARTNER JEST SZCZĘŚLIWY I CZEGO POTRZEBUJE W ZWIĄSKU ?

SĄ PYTANIA NA KTÓRE  CIĘŻKO ODPOWIEDZIEĆ więc WARTO ZNAĆ ODPOWIEDZI JEŚLI CHCEMY ŻEBY NASZ ZWIĄZEK BYŁ GŁĘBOKI I SILNY.POZNAJMY 5 PYTAŃ KTÓRE WZMOCNIĄ NASZ ZWIĄZEK.Żeby nasze związki były lepsze musimy się lepiej komunikować i więcej zadawać pytań co nasz partner oczekuje od nas.Zadając właściwe pytania możemy odkryć co potrzebuje nasz partner.Zawsze problemem jest rzadkie zadawanie pytań.P A MI ĘTAJ MY !!!!!!   
  ŻE Z SEKSEM JEST JAK Z APETYTEM,KTÓRY ROŚNIE W MIARĘ JEDZENIA. A po za tym większość związków wstydzi sie mówić co by chciała jedna i druga strona.Więc nie wstydźmy się i mówmy o ty co pragniemy i chcemy ,a nasz partner to samo nam powie.A czasami niewiedza ,jak przejść od marzeń do czynów długo droga.W bardzo prosty sposób pytajmy naszego partnera co by chciał i co oczekuje.Teraz zaproponuje wam kilka pytań by nasz związek  wzmocnić : 

 1. CO W WASZYM ZWIĄZKU SPRAWIA ,ŻE JESTEŚCIE SZCZĘŚLIWI ?
 2. CZY COŚ JEST CO MOGŁA BYŚ ZROBIĆ ABY MOCNIEJ NAS KOCHAŁ I SZALAŁ ?
 3. JAKAŚ MAŁA ZMIANA W NAS KTÓRĄ ON BY CHCIAŁ?
 4. JEST FAJNE MIEJSCE INNE NIŻ ZAWSZE W KTÓRYM TWÓJ PARTER CHCIAŁBY SIĘ KOCHAĆ?
 5. JEŚLI COŚ TWÓJ PARTER ROBI TO MU POMÓŻ BY BYŁ ZASZOKOWANY?

Tylko co zrobić by nasz partner potraktował nasze pytania poważnie ?
Najlepiej bardziej za angażujmy się w to co robimy lub zróbmy ciepły klimat to bardziej pobudza zmysły i spokój .Powiedzmy partnerowi o co nam chodzi i po co służą nasze pytania.Czasami nasi partnerzy nie podchodzą do tego poważnie i olewają to co mówimy do nich lub się śmieją.To czasami owocuje żartowaniem i brakiem powagi.Dla tego nie zrażajmy sie dajmy czas swojemu partnerowi aby to przetrawił i przyzwyczajmy się.Musimy dbać o nasz związek .Wiemy o tym ze każdy ma inne potrzeby,inaczej okazują uczucie .Nasi mężczyźni jeśli mają potrzebę zapytania nas o cokolwiek i o swoje potrzeby to pytają ,a jeśli nie jest tak mimo zadawania mu dziwnych pytań .Bo on sobie właśnie tak pomyśli ,co to jest? ,co to za głupie pytania ? PRZECIEŻ WIESZ ŻE I TAK CIĘ KOCHAM .
To po co te głupie pytania?
Zazwyczaj facet tak reaguje,ale nie martwmy się tym oni tacy są.
Pamiętajmy o tym by razem rozmawiać .O naszych potrzebach i fantazjach.

Featured Post

Jaglanka malinowa

PEŁNOWARTOŚCIOWE I ZDROWE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE. Zwykle im mniej aktywni jesteśmy, tym mniej węglowodanów (płatków, ziemniaków, ry...