środa, 25 lutego 2015

2016 roku NOWE BECIKOWE DLA WSZYSTKICH NIE WAŻNE JAKIE MASZ DOCHODY.

1000 zł miesięcznie przez cały rok po urodzenia dziecka dla osób bezrobotnych ,studentów rolników oraz pracujących na umowach- nowe świadczenia rodzicielskie 






Z urlopów rodzicielskich obecnie mogą korzystać jedynie osoby opłacające składki. To matki i ojcowie zatrudnieni na umowach o pracę oraz na zleceniach (o ile opłacają dobrowolne składki). Od przyszłego roku wsparcie finansowe przez rok po urodzeniu dziecka otrzymają także osoby, które ze względu na swoją sytuację zawodową nie mogą korzystać z urlopów rodzicielskich. To blisko 125 tys. osób.

Do tej pory prawo do zasiłku macierzyńskiego (przez 52 tygodnie po urodzeniu dziecka) mieli jedynie pracujący i ubezpieczeni rodzice (w czasie urlopów macierzyńskiego i rodzicielskiego). Również osoby niebędące pracownikami, a podlegające ubezpieczeniu chorobowemu (czyli np. przedsiębiorcy sami opłacający składki) oraz zatrudnione na umowę zlecenie, jeśli od umowy odprowadzane są składki na ubezpieczenie chorobowe, mają prawo do zasiłku macierzyńskiego.
Uprawnień takich nie mają bezrobotni, studenci, osoby pracujące na podstawie umów cywilno-prawnych, rolnicy. Jak zakłada projekt nowelizacji ustawy o świadczeniach rodzinnych zamieszczony na stronach MPiPS, od początku 2016 r. także oni będą mieć prawo do świadczenia rodzicielskiego, będącego swoistym odpowiednikiem zasilku macierzyńskiego.Będzie je można pobierać przez rok (52 tygodnie) w przypadku urodzenia bądź przyjęcia na wychowanie jednego dziecka; przy dwojgu dzieci - przez 65 tygodni, trojgu - 67 tygodni, czworgu - 69 tygodni, przy piątce i więcej - 71 tygodni. Terminy będą liczone odpowiednio od dnia porodu albo przyjęcia dziecka. Świadczenie nie będzie przysługiwać rodzinom zastępczym zawodowym.





Nowe rozwiązania mają wejść w życie od 1 stycznia 2016 r. Przepisy przejściowe zakładają jednak, że ze świadczeń będą mogli skorzystać rodzice, których dzieci urodziły się przed dniem 1 stycznia 2016 r., w sytuacji gdy nie minęło jeszcze 52 tygodni od urodzenia dziecka (i odpowiednio więcej w przypadku ciąży mnogiej).
W uzasadnieniu do projektu wyjaśniono, że zmiany wynikają z prognoz demografów, które wskazują, że polskie społeczeństwo starzeje się. Jednym z działań rządu, które miały odwrócić ten trend, było wydłużenie urlopów rodzicielskich do 52 tygodni.
Obecnie rodzice mają prawo do 20 tygodni urlopu macierzyńskiego, 6 tygodni urlopu dodatkowego oraz 26 urlopu rodzicielskiego. Poza pierwszymi 14 tygodniami urlopu macierzyńskiego, które dedykowane są wyłącznie matkom, rodzice mogą się urlopem dowolnie dzielić. Oprócz tego istnieje urlop ojcowski, w wymiarze 2 tygodni, przeznaczony tylko dla ojców.
PO prostu za mało kobiet rodzi a wskaźnik urodzeń jest niższy nisz w Europie.Czy to dobry pomysl by wypłacać 1000 zł miesięcznie.Po prostu za mało mamy pieniędzy na dziecko ,a wydatków jest dużo 70 zł rodzinnego co to jest .Bym powiedziała gówniane pieniądze . Ale oni nie myślą o nas matkach tylko myślą o sobie o głupich statystykach ,bo zamało się dzieci rodzi to coś trzeba wymyślić co za głupota .

wtorek, 24 lutego 2015

KUCHARECZKA DOMOWA TO JA


MNIAM,MNIAM TROSZKĘ PITRASZĘ.







placki z cukinii i ziemniaków.



Składniki

6 średniej wielkości ziemniaków
cukinia średniej wielkości
jajko
5 łyżek mąki
cebula
pół łyżeczki soli
pół łyżeczki pieprzu


 • Sposób przygotowania

  1Zemniaki obrać i zetrzeć na tarce albo posłużyć się robotem, który ma tarcze z dużymi oczkami do tarcia. Cukinię zetrzeć ze skórką. Dodać cebulę drobno pokrojoną, albo też ją zetrzeć.
  2.
  Dodać jajko, mąkę i przyprawy - całość wymieszać.
  3.
  Na rozgrzanej patelni wylewamy łyżką ciasto, formując placuszki. Smażyć do zbrązowienia z obu stron.
  ŻYCZĘ SMACZNEGO.  JA DO TEGO ROBIE DIP Z JOGURTU ,CZOSNKU,OGÓRKA I KOPEREK MIESZAM PYCHA TEN DIP SUPER PODKRĘCA SMAK

  Ogórka ścieramy na tarce o drobnych oczkach i odciskamy sok. Ząbek czosnku przeciskamy przez praskę, dodajemy wraz z jogurtem greckim do ogórka. DIP

  CZASAMI LUBIĘ PO PLACUSZKOWAĆ TYLKO U MNIE TO NIE MA  KOMU TAK JEŚĆ,BO CHŁOPA NIE MA ,JA DBAM O FORMĘ ,A KUBA TO TAK NIE BARDZO .I KOMU TU GOTOWAĆ.LUBIE CZASAMI PO STAĆ PRZY KUCHNI .PO MIĄhAĆ W GARnKU,PO PRZEWRACAĆ NA PATELNI.POWIEM SZCZERZE, ŻE CZASAMI SIĘ ODPRĘŻAM.

sobota, 21 lutego 2015

MAM ZAMIAR ZROBIĆ MAŁY REMĄCIK I NIE WIEM, JAKĄ TAPETĘ WYBRAĆ ? MOŻE KTOŚ POMOŻE MI

TAPETOWANIE TO JEDNA Z NIELICZNYCH PRAC WYKOŃCZENIOWYCH,KTÓRE MOŻNA ZROBIĆ SAMEMU.WIĘC JA ZAMIERZAM PO TAPETOWAĆ JEDNĄ ŚCIANĘ W SALONIE,ALE NIE WIEM JAKI WZÓR WYBRAĆ,A TYLE TEGO JEST.


Tapety są w modzie. Oryginalne wzory tapet sprawią, że wnętrza stają się efektowne. Tapety jako dekoracje ścian wróciły na pokoje. Lubimy tapety w pokoju, tapety w sypialni. Coraz odważniej podbijają także kuchnie. Nic dziwnego, dekoracyjne ściany wykończone tapetą są sprawdzonym sposobem, by szybko odmienić wnętrza. Zobaczcie jak tapeta kreuje styl wnętrza.Wybór tapet jest ogromny. Tapety flizelinowe są dwuwarstwowe. Spód to włóknina syntetyczna (flizelina), co ułatwia tapetowanie. Mają wiele wzorów i kolorów, są też przeznaczone pod malowanie. Tapety papierowe występują w wersji lekkiej (jednowarstwowej) i ciężkiej (dwuwarstwowej). Czasami są zmywalne i wodoodporne. Tapety winylowe tradycyjne, odporne na zmywanie, nadają się do kuchni, łazienki i przedpokoju. Tapety winylowe ze spienionego PVC to tapety grube i trwałe. Nadają się do każdego wnętrza. Tapety tekstylne mają podłoże papierowe, na nie nałożona jest tkanina. Raufaza to tapeta papierowa, dwuwarstwowa, strukturalna, do wielokrotnego malowania, najlepiej farbą akrylową. Strukturę nadają jej wprasowane między warstwy papieru trociny. Raufaza bardzo dobrze maskuje niedoskonałości ściany, ładnie ją dekoruje. Tapety strukturalne są ziarniste i tłoczone. Nadają się do malowania, dobrze ukrywają niedoskonałości ściany. Tapety akrylowe to papierowe podłoże pokryte białą lub kolorową pianką, powierzchnię można malować, ale nie nadaje się do przemywania. Produkowane są też tapety welurowe, korkowe i skórzane.Na szczęście nie ma jednego absolutnie słusznego wzoru tapety. Tak jak w modzie ulicznej, wszystko jest dozwolone. Wnętrza nowoczesne lubią przede wszystkim tapety we wzory geometrię, chociaż malowane delikatną kreską wzory florystyczne też się w nich odnajdują. Do styl nowoczesny będą znakomicie pasowały wszystkie wzory tapety - takie jak abstrakcje, wzory - jakby malowane ręką  sprawiające wrażenie jakbyśmy patrzyli na nie przez przymrużone oczy. Jednak obecnie najczęściej poszukiwane są wzory geometryczne retro, czasem trójwymiarowe, metaliczne. Jeśli pasy, to położone poziomo. Wnętrza klasyczne lubią natomiast wzory gobelinowe i proporcjonalne, stonowane kolorystycznie, rekordy popularności biją w paski tapety. Do stylu klasycznego pasują także zawsze tapety ze wzorkem kwiatowym i roślinnym. Bardzo modny jest ostatnio wzór drzew. W zależności od tego czy są rysowane reczną kreską, czy są tylko złotymi zarysami - wybrane tapety - będą pasowały do stylu nowoczesnego, etno, glamour albo stylu klasycznego.

piątek, 20 lutego 2015

SAMODZIELNOŚĆ BRZDĄCA

DZieci są na tyle samodzielne,na ile pozwalamy my mamy.Cała sztuka polega na tym,by w odpowiednim momencie przestać wyręczać dziecka ,a pokazywać mu i chwalić jaki to jest zdolny i mądry.






 • PICIE Z KUBKA 
 • JEDZENIE ŁYŻECZKĄ,WIDELCEM
 • KORZYSTANIE Z NOCNIKA
 • CZYSZCZENIE ZĄBKÓW
 • SPRZĄTANIE ZABAWEK
 • UKŁADANIE UBRANEK


To tylko kilka rzeczy których można nuczyć swoje dziecko.
Jednym z najczęściej popełnianych błędów rodzica jest robienie wszystkiego za dziecko.
ABY ZACHĘCIĆ SMYKA DO SKORZYSTANIA Z KUBKA ,pokaż mu go po pozwól by dotknoł i potraktował jak zabawkę.dopiero jak dziecko zapozna się z kubkiem i zaprzyjaźni  wtedy można pokazać do czego jest i uczyć go picia.A najlepiej niekapek bo dziecko często wylewa picie.Bądźmy wyrozumiałe gdy nasz kochany maluch się uczy.Starajmy się nie krzyczeć.
JEDZENIE ŁYŻECZKĄ LUB WIDELCEM trzeba poczekać na odpowiedni moment.wiec o tym że i tak na razie lubi jedzenie trzymać w rączce ,ale trzeba po woli przyzwyczajać do sztućy.
Kup krzesełko do karmienia .Warto też wybrać miseczkę do jedzenia.Początki będą trudne bo połowe jedzenia będzie na blacie stolika lub na podłodze.Ten niebieSki kubek LOVI TO KUBUŚ MA I JEST ZACHWYCONY NIM.



Czyszczenie Ząbków to dopiero wyzwanie .
Nauka samodzielnego szorowania mleczaków można rozpocząć w momencie,gdy malec potrafi prawidłowo trzymać szczoteczkę do zębów i wykonywać nią dość precyzyjne ruchy.Warto kupić brzdącowi specjalną szczoteczkę do nauki szczotkowania ponieważ ma szerszą podstawę,dzieki czemu dziecko łatwiej chwyci szczoteczkę.Postarajmy się przekonać ,że warto myć zęby razem z dzieckiem i dodać temu zabawy i pokazać jak nakładamy pastę i ile.po skończeniu mycia pochwalmy szkraba że był dzielny i ładnie wyszczotkował ząbki.

SZCZOTKA.PASTA.KUBEK ZIMNA WODA TAK SIĘ ZACZYNA PIĘKNA PRZYGODA,
MYJĘ ZĘBY BO WIEM DOBRZE O TYM .KTO ICH NIE MYJE TEN MA KŁOPOTY...




KORZYSTANIE Z NOCNIKA.
Uczenie  dziecka korzystania z nocnika to dopiero wyzwanie ,ale teraz dzieci szybko łapią.Na to przychodzi czas i dziecko się nauczy.Brzdąc powinien mówić że chce siusiu lub kupkę.Naukę z nocnikiem najlepiej rozpocząć latem.Trzeba często sadzać dziecko na nocnik,a gdy dziecku uda się zrobić siusiu to go pochwal.Zdejmujemy pieluszkę i zakładamy majteczki.Pamiętajmy że czeka nas sporo wpadek mokrych.Brzdąc musi zrozumieć ,że ma mokre majteczki i nieprzyjemne odczucie z nim związane to efekt nie siadania na nocnik.Dlatego musi być cierpliwi.






Wkładanie Ubrania to sztuka dla dziecka 2 - 3 latka .
Warto by było jednak,by dziecko przed pójściem do przedszkola opanowało przynajmniej jej podstawę.Czynności takie,jak np: zapinanie guzików czy wkładanie butów dziecko może ćwiczyć podczas zabawy w domku na misiach.Pokaż dziecku jak składać bluzeczki sweterki i spodnie,by po ich złożeniu wylądowało we właściwym miejscu na półce .Nie poganiajmy dziecka,pozwólmy mu ubierać się w jego własnym tempie.Im większa nasza cierpliwość tym szybciej dziecko nasze załapie.I wtedy każda mama dumna z dziecka ,bo samo się ubiera.







poniedziałek, 16 lutego 2015

czuje wiosnę ----- Więc szukam ciuchów dla kUBUSIA

Z WIOSNĄ ,KTÓRA NADCHODZI MUSIMY POWIĘKSZYĆ SZAFĘ KUBUSIOWI .A MÓWIĘ WAM JAKIE FAJNE CIUCHY WYPATRZYŁAM.ZARAZ WAM POKARZE KILKA FOTEK.MOŻE I WAM COŚ SIĘ SPODOBA.  

FAJNE CIUSZKI ZARY POLECAM  http://www.zara.com/pl/  ZAPRASZAM NA  STRONĘ JA JUŻ ZAMAWIAM







FAJNY KOMPLET MARYNARSKI H&M CENA 49.90ZŁ

 Marynarski komplet z miękkiego, bawełnianego dżerseju. Bluza z krótkim rękawem, zapięciem u góry i kieszonką na piersi. Spodnie w drobne prążki mają elastyczną talię ze sznurkiem, kieszenie po bokach, łaty na kolanach i elastyczne brzegi nogawek.


ALBO  BLUZA DRESOWA Z WSTAWKĄ MARYNARSKĄ H&M CENA 39,90 ZŁ




BLUZA DRESOWA Z DZIANINY,RĘKAW ZE ŚCIĄGACZEM.

BOSKA JEST........

CZYŻ TE BUTY NIE SĄ BOSKIE,PO PROSTU NIEZIEMSKIE .CENA 49,90 ZŁ H&M
CIEMNONIEBIESKIE


PŁÓCIENNE BUTY ŻEGLARSKIE Z DETALAMI IMITACJI ZAMSZU .GUMOWA PODESZWA.


DWUSTRONNA BLUZA Z MISZKA MIKI  H&M 69,90 ZŁ


BLUZA ZE ŚCIĄGACZEM NA DOLE DWUSTRONNA .


KURTKA TYPU SHELL W GWIAZDKI H&M 99,90 ZŁ


Kurtka typu shell z wodoodpornego materiału funkcjonalnego. Odpinany kaptur, kryty suwak z przodu, po bokach kieszenie z suwakiem. Patka na rzep u dołu rękawów, odblaskowe detale. Z podszewką z siateczki. Kurtka pokryta warstwą wodoodporną bez niebezpiecznych dla środowiska fluorowęglowodorów.ŚWIETNA JEST.


DŻINSY NA SZELKACH H&M 69,90 ZŁ



Dżinsy z 5 kieszeniami z miękkiego, spranego denimu z łatami. Regulowana, elastyczna talia, atrapa rozporka z zatrzaskiem i odpinane, elastyczne szelki z mocowaniem z imitacji skóry.


PIŻAMY RÓŻNE CENY 69,90 ZŁ LUB  49,90 ZŁ H&M 



NO TO TYLKO TROSZKĘ CZASU I LECIMY NA ZAKUPY BO JUŻ WSZYSTKO ZA MAŁE DLA KUBUSIA ROŚNIE JAK NA DROŻDŻACH .

sobota, 14 lutego 2015

PÓJDĘ BOSO,BOSO,BOSO ,A KAPCIE RZUCĘ W KĄT .

Dzieci uwielbiają chodzić boso to dla nich radocha.Jeśli tylko nie jest w domu za zimno to pozwólmy chodzić swoim dzieciom boso ,bo to ma wiele zalet.Chociażby kształtuję zmysł ,dotyk i równowagę i sprzyja prawidłowemu rozwojowi stóp .



PAMIĘTAM JAK ZAWSZE BABCIE kazały zakładać kapcie ,skarpetki bo się dziecko przeziębi i do tej pory słyszę te gadanie.wkurza mnie to.Ale nie mają racji,bo dziecko chodząc boso sobie nie zaszkodzi.Przeciwnie,może mu tylko wyjść na dobre.


STOPY  NIEMOWLĘCE POTRZEBUJĄ SWOBODY.
DLA TEGO OD POCZĄTKU DBAJCIE O TO,BY DZIECKO MOGŁO BIEGAĆ I ZDOBYWAĆ PRZESTRZEŃ KAŻDYM SWOIM PALUSZKIEM U STÓP.
Jeśli w domu jest ciepło,skarpetki nie są dziecku potrzebne.zresztą dzieci instynktownie same zdejmują skarpetki.U mnie Kubuś tak samo zdejmował.Tak bardzo mu przeszkadzały.
Ale jak są zdjęte skarpetki to zaraz zabawa idzie w ruch.Rączkami łapią za stopki i próbują wkładać sobie do buzi. A potem hola,hola raczkowanie,no i pełzanie. I dla tego w zabawie dziecko stopniowo uczy się swojej roli i stopy się formują.

GOŁE STOPY dziecka lepiej wyczuwają podłoże,uczy się prawidłowo stawiać  i  obciążać stopy. To zaś ułatwia w chodzeniu i utrzymanie równowagi dziecka.Ale czasami mamy w domu zimną podłogę np. zimne kafelki; to powinnyśmy dziecku kupić skarpetki antypoślizgowe.Ja takie zakładałam są super.Kuba lepiej chodził bo nie miał ślizgo na podłożu.


MASZERUJE,MASZERUJE BOSO A ZANIM JA MAMA.
GDY MALUCH MASZERUJE Pozwólmy mu chodzić boso,bo pomaga to w kształtowaniu zmysłu równowagi.co za tym idzie. Stopy idealnie wyczuwają podłoże,jego kształt,fakturę,twardość,temperaturę,drgania.A gdy przyjdzie lato to pozwólmy dziecku po chasać po trawce ,ziemi wodzie.To naturalne podłoże niech dziecko poczuje.Więc chodzenie boso jest zdrowe i są same plusy.i nie słuchajmy babcinego gadania że dziecko się przeziębi ,albo coś się stanie.

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO W DNIU ZAKOCHANYCH

WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO TYM PIĘKNYM DNIU ,W DNIU ZAKOCHANYCH.

Dzień Świętego Walentego 
To dzień dobry dla każdego! 
W tym dniu wszyscy to wyznają, 
że chcą kochać i kochają!



MIŁEGO WIECZORU PRZY LAMPCE WINA DLA WSZYSTKICH ZAKOCHANYCH
KOCHAJMY SIĘ 


Jeśli to nie jest miłość – cóż ja czuję?
A jeśli miłość – co to jest takiego?
Jeśli rzecz dobra – skąd gorycz, co truje?
Gdy zła – skąd słodycz cierpienia każdego?
Jeśli z mej woli płonę – czemu płaczę ?
Jeśli wbrew woli – cóż pomoże lament ?
O śmierci żywa, radosna rozpaczy,
Jaką nade mną masz moc! Oto zamęt .
Żeglarz, ciśnięty złym wodom dla żeru,
W burzy znalazłem się podarłszy żagle,
Na pełnym morzu, samotny, bez steru.
W lekkiej od szaleństw, w ciężkiej od win łodzi
Płynę nie wiedząc już sam, czego pragnę,
W zimie żar pali, w lecie mróz mnie chłodzi.


Ma miłość jest jak róży krew,
Krew róży w czerwca świt.
Ma miłość jest jak rzewny śpiew,
Melodii cudnej rytm.
W piękności twojej strojna blask,
Jak w łunę jasnych zórz,
Ma miłość przetrwa świat i czas,
Gdy dna juz wyschną mórz.
Gdy wszystkich mórz dna wyschną w krąg,
Skał w słońcu zniknie ślad,
Wyciekną piaski z Czasu rąk,
Ma miłość przetrwa świat.
Więc czym rozłąka? – Zdrowa bądź!
Do ciebie wrócę ty,
Choć mil tysiące miałbym brnąć
Bez sił, bez tchu, bez snu.

A TO MOJA MIŁOŚĆ JESTEŚMY RAZEM JUŻ 7 LAT
GDY CIĘ NIE WIDZĘ,NIE WZDYCHAM,NIE PŁACZĘ,
NIE TRACĘ ZMYSŁÓW,KIEDY CIĘ ZOBACZĘ:
JEDNAKŻE GDY CIĘ DŁUGO NIE OGLĄDAM,
CZEGOŚ MI BRAKNIE,KOGOŚ WIDZIEĆ ŻĄDAM,
I TĘSKNIĄC ZADAJE PYTANIE :
CZY TO JEST MIŁOŚĆ ? 
CZY TO JEST KOCHANIE ?

A WY JUŻ ZŁOŻYLIŚCIE ŻYCZENIA SWOJEJ DRUGIEJ POŁÓWCE ? 
BO JA TAK ....CHOCIAŻ JEST DALEKO ODEMNIE .NIESTETY...
I WIECZÓR SAMOTNIE SPĘDZĘ .

środa, 11 lutego 2015

GDY NA DWORZE ZIMNO JEST TO Z KUBUSIEM BAWIMY SIĘ

GDY NA DWORZE PLUCHA I CHŁODNO,A MAMA TROSZKĘ PRZEZIĘBIONA TO TRZEBA JAKOŚ CZAS ZORGANIZOWAĆ NA ZABAWĘ Z KUBUSIEM.OBIAD UGOTOWANY .ZUPECZKA BURACZANA,PRANKO ZROBIONE .I WIDZĘ ŻE KUBUŚ SIĘ NUDZI NIE WIE SAM CO Z SOBĄ ZROBIĆ TO LECIMY DO JEGO POKOJU PO BAWIĆ SIĘ BRUM,BRUMEM,A PRZY OKAZJI PARĘ FOTEK ZROBIŁAM.





NO TO JEDZIEMY NA KONIKU PATA TAJ,PATA,TAJ,WIO KONIKU...........KUBA URADOWANY LUBI JEŹDZIĆ NA KONIKU.



A TU jeździ swoim duży brum,brumem. tir z przyczepą .Do przyczemy włożył jakieś zabawki  jeździem w trase .




buziaczek od mamy dla synka.Ale się wściekaliśmy skakał po mnie i taki wesoly ile zabawy miał z tego skakania ,a to pąpki robiliśmy .Różne krzyki,piszczenie,chichotanie,łaskotanie .Zabawa na 102.




to JA mały urwis jestem.Robię wszystko na co mam ochotę .Zakładam okulary i przeglądam się w lusterku i gadam do swojego odbicia i jest COOL.
........... A MOŻE FITO KOŁKA..............




I zabawa się zakończyła .Kuba zjadł obiadek i poszedł spać .A mama szybciutko do kompa i piszemy pościk do puki synek śpi i jest troszkę czasu dla siebie.Bo gdy wstanie to znowu wielka rewolucja lutowa pod tytułem "KUBA SZALEJE I ŁOBUZUJE '' ,bo jestem pełen energii i lataM JAK SZALONY.ACH.......TEN MÓJ SYNEK..........
....... JA to się mam z tym łobuziakiem
.......a to kwiatki wywala
...... a to z szafek ubrania wyrzuca ,a potem mama jeszcze raz układa i tak kilka razy na dzień ...paranoja totalna.
..........a to stołem trzęsie ,aż się kwiatki ruszają ,strach żeby nie spadły, to by było dopiero.
ALE CZASAMI JEST TAK WESOŁO I ZABAWNIE .

wtorek, 10 lutego 2015

FILMOWY HIT NA WALENTYNKI- POLECAM

50 TWARZY GREYA             TO JEST HIT NA WALENTYNKI.PO PRZECZYTANIU KSIĄŻKI ,KTÓRA BYŁA PEŁNA EMOCJI,EROTYZMU I FANTAZJI.CZYTAŁAM JAK OPĘTANA .DLA TEGO TAK SOBIĘ MYŚLĘ ŻE FILM POKAŻE ZABAWNE SCENY ŁÓŻKOWE.CZY TEN FILM ROZPALI ZMYSŁY KAŻDEGO Z NAS ? ....ZOBACZYMY JUŻ NIEBAWEM.

FILM 50 TWARZY GREYA ma wejść 14 lutego do kin .Ma zawierać ,aż 20 min scen łóżkowych między dwójką głównych bohaterów.Reżyserka sama TAYLOR- JOHNSON  jest sama gwarantem ,że seks zostanie w ciekawy sposób pokazany,bo kładzie nacisk także na kobiecy punkt widzenia.


O P I S  FILMU  :
Anastasia Steele jest młodą studentką literatury, która przeprowadza wywiad z intrygującym Christianem Greyem - milionerem i przedsiębiorcą. Dziewczyna jest zafascynowana inteligentnym i przystojnym mężczyzną, który robi na niej niesamowite wrażenie, jednak gdy ich spotkanie dobiega końca, stara się o nim zapomnieć. Grey zjawia się jednak w sklepie, w którym dorywczo pracuje Anastasia i prosi o kolejne spotkanie. Studentka zgadza się - tym samym wkracza w niebezpieczny świat pożądania, erotyki i głęboko skrywanych pragnień.

Pięćdziesiąt twarzy Greya / 50 Shades of Grey - oficjalny polski zwiastun Full HD (1080p) napisy




TEŻ JUŻ JEST W SPRZEDAŻY PŁYTA Z PIOSENKAMI Z FILMU :

Fifty Shades of Grey (Original Motion Picture Soundtrack) (Full Album)




POLECAM DO POSŁUCHANIA.
Lista utworów: 
1. "I Put A Spell On You (Fifty Shades of Grey)" - Annie Lennox 
2. "Undiscovered" - Laura Welsh 
3. "Earned It (Fifty Shades Of Grey)" - The Weeknd 
4. "Meet Me In The Middle" - Jessie Ware 
5. "Love Me Like You Do" - Ellie Goulding 
6. "Haunted (Michael Diamond Remix)" – Beyoncé 
7. "Salted Wound" - Sia 
8. "Beast Of Burden" - The Rolling Stones 
9. "I’m On Fire" - AWOLNATION 
10. "Crazy In Love (2014 Remix)" – Beyoncé 
11. "Witchcraft" - Frank Sinatra 
12. "One Last Night" - Vaults 
13. "Where You Belong" - The Weeknd 
14. "I Know You" - Skylar Grey 
15. "Ana And Christian" - Danny Elfman 
16. "Did That Hurt?" - Danny Elfman 



niedziela, 8 lutego 2015

KILKA FAKTÓW ,Z KTÓRYCH NIEZADAJESZ SOBIE SPRAWY..............TAK MY MAMY

SPRAWUJEMY NAD DZIECKIEM OPIEKĘ ,KOCHAMY JE,PILNUJEMY.DBAMY BY MIAŁY CO ZJEŚĆ,BY BYŁY CIEPŁO UBRANI,WYPIELĘGNOWANI,SPRZĄTAMY PO DZIECKU I PIERZEMY ICH CIUSZKI.MAMA JEST ZAWSZE PRZY DZIECKU I NIE MA W TYM ŻADNEGO INTERESU.PO PROST MAMA KOCHA SWOJE MALEŃSTWO ,ALE ZAPOMINAMY TEŻ O SOBIE I O SWOICH POTRZEBACH.BO WOLIMY ZAJĄĆ SIE SWOJĄ POCIECHĄ NIŻ SOBĄ.

OTO KILKA FAKTÓW,Z KTÓRYCH NIE ZDAJEMY SOBIE SPRAWY :



 • CZĘSTO PŁACZEMY Z POWODU DZIECKA.
Płakałam z radości, gdy dowiedziała się o ciąży. Płakałam ze szczęścia, gdy mogłaM wziąć Cię w ramiona. Płakałam ze smutku, gdy o Ciebie się martwiłam. Płakałam z dumy, gdy stawiałeś pierwsze kroki i w wielu innych sytuacjach.
 • MAMA ZAWSZE ODDA TO CO MA OSTATNIEGO I SOBIE NIE KUPI, TYLKO DZIECKU
 Oczywiście powiem, że jestem najedzona, gdy zauważe, że Ty masz ochotę na jeszcze jeden kawałek tortu lub ciastko,albo kanapkę. Powiem tak, chociaż sama go jeszcze nie jadłam. Z wielkiej miłości do Ciebie potrafie sama nie zjeść, abyś Ty mógł skosztować. Tyczy się to nie tylko ciasta, ale także innych rzeczy.Ciuszki też kupię dziecku jak coś fajnego zobaczę ,chociaż ma już 100 takich samych.

 • ZAWSZE SIĘ MARTWIĘ O DZIECKO NAWET JAK BYŁ W BRZUSZKU


Jeszcze, gdy nie było Cię na świecie, TO ja mama upewniałam się, że wszystko z Tobą będzie w porządku. Niezależnie od tego, co dzieje się w Twoim życiu,JA jestem przy tobie,bo zawsze wesprze i pocieszę cię.

 • DLA CIEBIE ŻYŁAM W BÓLU
Twoje narodziny były największym bólem, jaki człowiek jest w stanie przeżyć, a przez 9 miesięcy też lekko nie było. Później pogryzione piersi podczas karmienia, wyrwane włosy i skopane ciało małymi nóżkami. Ja z uśmiechem na twarzy to wszystko znosiłam i starałam się, aby ból odchodził w niepamięć.

 • NIE JESTEM IDEALNA I NIE BĘDĘ
Ciężko czasem skraść choć jedno Twoje spojrzenie. Kiedy idziesz spać w końcu JA mogę na Ciebie spoglądać do woli. A najbardziej uwielbia patrzeć, jak budzisz się z uśmiechem na twarzy. To jest uczucie, które raduje moje serce.

 • USAMODZIELNIENIE JEST CIĘŻKIM PRZEŻYCI
Ja od początku zdaje sobie sprawę, że kiedyś dorośniesz i się usamodzielnisz. Będziesz prowadzić własne życie. Każdy pierwszy krok jest ważny i ciężki zarazem. Pierwsza miłość… Pierwszy dom… Jednak mimo tego, że ja jako matka wie o takiej kolejności rzeczy i tak jest jej przykro.


 • W SERCU CZUJĘ BÓL GDY PŁACZESZ

Każdy Twój szloch, płacz czy uronienie łzy jest ogromnym ciosem dla MNIE. Nie ma wtedy dla MNIE nic ważniejszego niż pocieszenie Cię i doprowadzenie do tego, abyś znów był szczęśliwy.Bo ja mama kocham cię i nie lubie jak płaczesz ,bo zaraz się martwię.

 • ZROBIŁA BYM TO JESZCZE RAZ

Pomimo tego całego bólu i trudów  – radość z Ciebie jest ogromna. Z każdym dniem coraz większa. Gdyby trzeba było, TO JA urodziłaby Cię jeszcze raz, bo kocha Cię z całego serca.Jesteś moją pociechą,moją kruszynką.



Matka od samego początku jest bardzo silnie związana z dzieckiem, co stanowi nie tyle skutek jej zaplanowanego działania, ile jest raczej darem natury - owocem jej macierzyńskiego instynktu. Związek ten kształtuje się już od chwili poczęcia.Na miłość matczyną nie musimy "zasługiwać" i w żaden sposób nie możemy jej stracić. Ale i czasem trzeba zatrudnić tatusia ,by mama chwile odpoczeła i się z relaksowała .Bo również tatuś musi mieć jakieś obowiązki przy dziecku.A my mamusie do wanny i odpoczynek.


czwartek, 5 lutego 2015

KUCHNIA - małe co nie co

POLECAM MAŁE CO NIE CO DLA MAM I NIE TYLKO.



KŁADZIONE KLUSKI LENIWE W SOSIE TRUSKAWKOWYM.

SKŁADNIKI : 



 • 1 opakowanie serka waniliowego
 • 1 jajko 
 • 4-6 łyżek mąki 
 • mrożone owoce np. truskawki
 • 2-4 łyżek cukru
 • 1 łyżeczka mąki ziemniaczanej
 • cynamon
1 serek wymieszaj z jajkami oraz mąką.Jeżeli ciasto jest zagęstę,dodaj mleka w takiej ilości,aby dało się łatwo nabierać.Kładź na wrzątek metalową łyżką i mocz za każdym razem w wodzie.robie małe podłużne kluseczki.GOTUJE  i często mieszam około 5-6 min na średnim ogniu.A  bym zapomniała do gotującej wody troszkę wsypałam cynamonu.


2.

MROŻONE OWOCE WRZUCIŁAM DO GARNKA ZASYPAŁAM CUKREM I CZEKAŁAM NA ROZMROŻENIE .A potem gdy się rozmroziły rozrobiłam w niewielkiej ilości wody z mąką ziemniaczaną i wlałam do truskawek i powstał super sos truskawkowy.

3.

Kluseczki wyjełam cedzakową łyżką na talerz i polałam sosem pycha.

                                               smacznego !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

mój niejadek jakoś jadł kluseczki
ale tak sobie ja musiałam dojeść za niego a tak się starałam och 


 



CIASTO MARCHEWKOWE - PYCHA DZISIAJ PIEKŁAM






 - składniki:
 • 3 szklanki mąki (niepełne)
 • 1 szklanka cukru
 • 2-3 marchewki
 • 2/3 szklanki oleju (jak macie małe jajka to nawet 1 szklankę z górką)
 • jajka
 • 2 łyżki kakao
 • 1 łyżeCZKA PROSZKU DO PIECZENIA
 • 1 łyżeczka cynamonu
 • 1 łyżeczka imbiru
 • bakalie lub wiórki gorzkiej czekolady (ilość wg uznania)
CIASTO MARCHEWKOWE - sposób przygotowania: Marchewkę ścieramy na tarce o grubych oczkach. Do białek dodajemy cukier i kręcimy mikserem na białą, gęstą masę ale nie sztywną pianę. Dodajemy pozostałe składniki. Jeżeli masa jest zbyt gęsta należy dodać oleju lub odrobinę mleka. Ciasto przełożyć do foremki i piec ok 40 minut w temp. 200 C. To jedno z najprostszych a zarazem najsmaczniejszych ciast, w smaku przypomina nieco piernik.





Featured Post

Jaglanka malinowa

PEŁNOWARTOŚCIOWE I ZDROWE ŚNIADANIE NIE MUSI BYĆ NUDNE. Zwykle im mniej aktywni jesteśmy, tym mniej węglowodanów (płatków, ziemniaków, ry...