Umiem Sam, bo szybko się uczę

Dobre nastawienie i spokój rodziców są najważniejsze.Jak możemy wspierać nasze pociechy w drodze do samodzielności.

Nasze dzieci szybko rosną i rosną ich umiejętności w życiu codziennym.A w tych rzeczach musimy im pomagać i wspierać.Mimo ,że dziecko wydaje się duże to nadal jest jeszcze małe.I niedojrzałe.I wielu rzeczach nieporadne.Dla tego musimy powoli mu tłumaczyć każdą rzecz i wyjaśnić by pamiętał.Doceniać jego wysiłki i starania.Nie możemy krzyczeć za każdym razem jak coś spsoci albo się ubrudzi.Choć usuwanie plam z bluzki czy z spodni nie jest proste ,ale warto docenić starania dziecka w próbach jak je sam.Lub jak pomaga nam w gotowaniu.OKAZUJMY SZACUNEK I ZAINTERESOWANIE.

Dzieci uwielbiają naśladować nas i małpują każde nasze słowo lub rzecz którą robimy.Jeśli będziemy pokazywać ,co i jak robimy,tłumaczymy,po co i dlaczego,ułatwimy naszemu dziecku lepszy start.
A gdy nasze dziecko się ubiera to dajmy mu wybór co ma założyć lub co ma zjeść.Bo ja zawsze Kubusia się pytam co dzisiaj jesz na śniadanko ,albo co dzisiaj założysz.A on wtedy idzie do lodówki i wyjmuje to co ma zjeść.Z ubraniem jest troszkę gorzej ,bo sam nie wie co ma założyć.Jakie buty ,skarpetki czy koszulkę.
Kuba dużo rzeczy robi sam i jestem z tego dumna i zadowolona że tak szybko łapie.
Mówi wierszyki całym zdaniem i piosenki.A po za tym jest leworęczny.Kuba zawsze mówi ,że jest już duży i zrobi sam.Nawet krzyczy..... MAMO JA SAM !Prześlij komentarz

Popularne posty