LECZENIE NIEPŁODNOŚCI - TRUDNY TEMATW naszym kraju wiele osób trafia do lekarza,którzy leczą niepłodność ,a się na tym nie znają.Więc gdzie się udać?

Niepłodność to zmora naszego wieku.Niestety dotyczy już ponad 20 % par w wieku rozrodczym.To znaczy ,że w Polsce ten problem dotyczy już około 1,5 mln par.Osoby które mają problemy z zajściem w ciąże,nie wiedzą,do kogo się udać o pomoc.Czasami bywa ,że ginekolog mówi pacjentowi,że nie mają oni szans na ciąże,nie przeprowadzając żadnych badań.I zabiera się za leczenie,nie mając pojęcia i kompetencji.

Dla tego nie warto czekać.Trzeba szybko wybrać klinikę,która się specjalizuję w tej dziedzinie.W Polsce jest ich ponad 60.Trzeba szukać wśród specjalistów zaangażowanych w tej dziedzinie medycyny lub w internecie.Pierwsza wizyta u specjalisty oceni nas czy bierzemy ten temat poważnie i się nie wycofamy.Lekarz wyśle nas na badanie,bo wiadomo,że równie często przyczyną kłopotów jest płeć męska jak i żeńska . Szukanie przyczyny jest z obojga strony.Trzeba zrobić wiele badań i czeka się bardzo długo.Leczenie trwa miesiącami lub dłużej ,ale nie zawsze są rezultaty.Dla tego nie czekajmy tylko do dzieła ,bo może być za późno.Koszty leczenia są bo leczenie hormonalne w zastrzyku kosztuje 1,5 do 2 tyś .A badanie owulacyjne 150-300 zł.Więc wywołanie owulacyjne jest 95% skuteczne,ale niemożna powiedzieć ,że zawsze kończy się ciążą.Wiele par gdy dostaje wynik i widzi ,że jest coś nie tak to od razu jest załamanie  i nerwówka.Bo dlaczego to jest u mnie.Czasem bywa ,że przez to są rozwody .Małżeństwa się kłócą obarczając się winą na wzajem.Wiele Polaków nie daje rady z tym problemem,bo za mało pieniędzy lub wiary w siebie.Ale nie możemy się poddawać tak łatwo.Trzeba próbować .

TE DOLEGLIWOŚCI MOŻE WYLECZYĆ KAŻDY GINEKOLOG : 


  1. Zespół policystycznych jajników lub inne zaburzenia owulacji mogą być leczone hormonalnie za pomocą stymulacji owulacji (warunkiem prowadzenia stymulacji owulacji u kobiety jest oczywiście prawidłowy stan jej dróg rodnych i dobre parametry nasienia partnera).

    2. Nieraz płodność przywraca operacyjne usunięcie mięśniaków macicy lub torbieli jajników.

    3.  Czasem wystarczy zabieg endoskopowy (laparoskopia i histeroskopia), który koryguje niedrożność jajowodów lub wady budowy macicy.
witamina d zwiększa ruchliwość plemników.

badania w uniwersytecie kopenhaskiego stwierdzono,że witamina D zwiększa ruchliwość plemników.Co wpływa na jeden czynnik męskej płodności.Może stymulacja plemników witaminą D będzie wkrótce uznana metodą poprawienia płodności.Dla tego trzeba więcej przebywać na słońcu.


Prześlij komentarz

Popularne posty