O M G - JEST BIEGUNKA I WYMIOTY TO MOŻE BYĆ GRYPA JELITOWA.GRYPA JELITOWA - TO INACZEJ GRYPA ŻOŁĄDKOWA.

Jeśli boli cię brzuszek i masz gorączkę i wymioty to na pewno jest grypa żołądkowa.Nie lekceważmy tego bo może dojść do odwodnienia.A my dorośli to leczymy sie domowymi sposobami,ale nasze dziecko to już nie.Raczej trzeba iść jak najszybciej do lekarza.Przy grypie należy dużo podawać płynów,bo przy dużej biegunce i wymiotach tracimy dużo płynów.Należy pić wodę letnią,gorzką herbatę lub herbatki ziołowe.Takie jak rumianek,kwiatu nagietka i liści szałwii oraz napar z suszonych czarnych jagód.To po prostu wirus wywołuje spustoszenie w naszym ekosystemie jelitowym.A wiec potrzebujemy zażywać probiotyki.Natchnęło mnie by o tym pisać ,bo mój synek tez teraz to przechodzi i też się martwię,bo ma biegunkę i nie ma apetytu.Byłam u lekarza i na razie kazała pilnować dziecka i jego objawy.Dała leki od gorączki,wymiotne i od biegunki i jak nie przejdzie to znowu trzeba iść do lekarza.No ale jak każda matka się martwię ,bo i przy tym to strasznie jest marudny i nerwowy.A do tego te cholerne upały .Mam już dosyć ich.Ile można w tych upałach żyć jak na pustyni.
Leczenie domowe ,a może jednak:
  • LEŻENIE w łóżku – zapewnia organizmowi energię do walki z wirusem.
  • Częste przyjmowanie płynów – powinny być to jednak określone rodzaje płynów, np.: woda niegazowana, herbata, farmaceutyczne preparaty , wymienione wyżej zioła na grypę.
  • Należy unikać podawania choremu mleka, soków oraz napojów gazowanych, ponieważ może doprowadzić to do nasilenia objawów.
  • Suplementacja witamin, a w szczególności WITAMINA C, która uodparniając ściany komórek i uszczelniając śródbłonek naczyń krwionośnych śluzówki chroni przed rozprzestrzenianiem się wirusa.
  • Utrzymywanie wysokiej higieny ciała i pomieszczenia – częste mycie całego ciała przez chorego oraz wietrzenie pomieszczenia, w którym przebywa, zmniejsza ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa.
  • Stała kontrola stanu chorego – mierzenie temperatury i nawet subiektywna ocena stanu zdrowia chorego oraz postępu choroby. W przypadku pogorszenia stanu zakażonego należy bezzwłocznie powiadomić lekarza.
  • DIETA  PRZY GRYPIE JELITOWEJ– zgodnie z wytycznymi towarzystw gastroenterologicznych w przypadku wystąpienia cech odwodnienia leczenie powinno rozpocząć się od intensywnego nawadniania – przez maksymalnie 4 godziny, któremu powinna towarzyszyć GŁODÓWKA. Po tym czasie należy jednak wrócić do normalnych nawyków żywieniowych. W przypadku dzieci nie należy również przerywać KARMIENIE PIERSIĄ ani z niego rezygnować. Do diety można wprowadzić dodatkowo banany – są LEKKOSTRAWNE, a dostarczają organizmowi między innymi WITAMINY oraz POTASU i MAGNEZU . Innymi owocami, jakie dodatkowo możemy włączyć do jadłospisu chorego jest borówka i jagoda – a wszystko ze względu na obecne w nich duże ilości AMINOKWASY.  Są to dobre sposoby na grypę.
WIĘC NIE ZAPOMINAJMY BY NASZE DZIECI PIŁY DUŻO PŁYNÓW BO ŻEBY NIE DOSZŁO DO POWIKŁAŃ.
JEŚLI NIE JEST LECZONE TO MOŻE SPOWODOWAĆ DRGAWKI,ZABURZENIA ELEKTROLITOWE,ZABURZENIA PRACY SERCA I NAWET ZAPAŚĆ.WIĘC BĄDŹMY CZUJNI ,BO TO NIE PRZELEWKI.
Prześlij komentarz

Popularne posty