Piknik RODZINNY - co zabrać, by był udany ?

Nasze maluszki uwielbiają zabawę na świeżym powietrzu i dla tego z myślą o nich teraz nadchodzi majówka i można by było wybrać się na piknik rodzinny.A jak piknik to i kosz smakołyków trzeba wziąć,koc itp.Majówka bywa kapryśna więc trzeba też zabrać cieplejsze ubranie i co jeszcze ?

Trzeba wybrać dobre miejsce ,bo jak mamy wózek to musi być dobre i wygodny dojazd wózkiem do miejsca.Na pewno trzeba zabrać jakiś ciepły polar lub kurteczkę.Dla wszelkiego spokoju 2 pieluszki jednorazowe,nawilżające chusteczki,krem nawilżający na odparzenia.
Jak jesteśmy na dworze to i pełno robactwa i owadów lata to i na pewno przyda się moskitiera do wózka ,albo gęsta firanka i zestaw przeciw komarowy do smarowania dla dziecka.Kocyk do przykrycia maluszka ,a gdy świeci słoneczko to parasolka do wózka od słońca ,leżaczek lub namiot plażowy.Jak słońce to i kremy przeciw słońcu by ochronić skórę naszego dziecka.
Jak majówka i piknik to jedzenie musi być.Na pewno musimy pomyśleć o naczyniach i sztućcach jednorazowych.Też warto zabrać ze 3 butelki bo jedna na sok,na wodę i na mleko lub kaszę.Bo w warunkach polowych nie ma gdzie umyć butelki.Warto tez zabrać termos z ciepłą woda by zrobić mleko.Zabieramy kilka słoiczków jedzonka dla dziecka jakiś mus i biszkopciki do gryzienia,a do tego i ze dwa śliniaki by za mocno się dziecko nie ubrudziło.I może tez przyda się ręcznik papierowy ,bo coś się zachlapie lub po brudzi,albo trzeba coś przetrzeć.A jak mamy troszkę większe dziecko to można w domu przygotować jakieś smaczne jedzonko i włożyć w pojemniczek.Na pewno przydadzą się jakieś słodkości i piciu.No nie zapomnijmy o sobie ,bo my też coś musimy jeść .Też możemy zrobić jakąś sałatkę grecką,sałatka z fetą,owoce i warzywa umyte i po krojone w cząstki ,kanapeczki z sałatą i szyneczka do tego pomidor,rzodkiewka można po sypać szczypiorkiem . 
A jak piknik Rodzinny to i zabawa na świeżym powietrzu,to wielka frajda dla dzieci .Berek ,rzucanie kijem   czy kamieniem do celu ,puszczanie kaczek po wodzie,raz, dwa, trzy baba jaga patrzy to fajne zabawy dla dzieci które się zawsze sprawdzą .  


  Na  pewno 
trzeba zabrać jakieś akcesoria do zabawy np: grzechotki ,gryzaczek , piłki i różne zabawki dla dzieci .Gry zręcznościowe.
Na pewno nie zapomnijmy o ukochanej maskotce,przytulance dziecka .Teraz to wypad rodzinny na pewno się uda .Może wam coś pomogłam i w czymś pomogłam . To miłego wypoczynku w te majowe dni.


Prześlij komentarz

Popularne posty