14 dni po -Test ciążowy

Ostatnio zaczełam czytać o teście ciążowym i co niektóre dziewczyny niewiedzą kiedy go można zrobić .Jak to działa by test była bardzo wiarygodny.Niektóre młode dziewczyny robią test zaraz po stosunku ,a to wielki błąd.Test ciążowy przynosi nam jedno najważniejsze pytanie w życiu - .....CZY BĘDĘ RODZICEM ? Dla tego tak sobie pomyślałam ,że może naskrobie kilka słów na ten temat.No to zapraszam...........

Okazuje się że nie jest on bowiem  testem który zostanie dobrze wykonany w dobrym czasie ,liczy się tylko jego skuteczność.A wiadomo ,że test ciążowy to metoda opierająca się na wykrywaniu w moczu kobiety hormonu HCG


Hormon ten pojawia się w organizmie w momencie,którym jajo płodowe zagnieździ sie w błonie macicy.Jego stężenie na początku ciąży jest niewielkie ,ale powoli rośnie i podwaja się co drugi dzień do 3 miesiąca ciąży. A potem się obniża.I dlatego lepiej zrobić test ciążowy najwcześniej po implantacji jaja płodowego.Bo wcześniej robione badanie nam nie wyjdzie.Niemożna wykluczyć ani potwierdzić ciąży ze względu na brak HCG ,bo wynik w obu sytuacjach  będzie ujemny niestety.
Aby wynik testu był wiarygodny musimy spełnić 2 podstawowe warianty.Po pierwsze test ciążowy należy zrobić w odpowiednim terminie.Po drugie trzeba trzeba przeczytać instrukcje i zrobić go według niej.I najlepiej sikamy rano.Owulacja zachodzi 14 dni przed pierwszym dniem krwawienia kolejnego cyklu.No i wtedy dochodzi do wielkiego bom zapłodnienie.Gdy spodziewamy się miesiączki to zarodek powinien być już w macicy ,a stężenie HCG na tyle duże by wykryć ciąże.A najlepiej zróbmy badanie krwi.To najlepsze rozwiązanie i na 100 %. 
Należy pamiętać ,że negatywny wynik testu zwłaszcza wykonany w pierwszych tygodniach po stosunku ,nie wyklucza ciąży na 100 %.A gdy będziemy w takiej sytuacji to dla pewności powtórzmy badanie po 2 tygodniach ,ale tylko gdy niema u ciebie miesiączki.
Dla tego powinniśmy
zrobić test 14 dni po stosunku.Pamiętajmy.


polub moją stronę zapraszam wszystkich nieważne na wiek i mali i duzi .Starzy i młodzi.. ZAPRASZAM

Posted by MOJA PASJA to TY on 28 kwietnia 2015
Prześlij komentarz

Popularne posty