PÓJDĘ BOSO,BOSO,BOSO ,A KAPCIE RZUCĘ W KĄT .

Dzieci uwielbiają chodzić boso to dla nich radocha.Jeśli tylko nie jest w domu za zimno to pozwólmy chodzić swoim dzieciom boso ,bo to ma wiele zalet.Chociażby kształtuję zmysł ,dotyk i równowagę i sprzyja prawidłowemu rozwojowi stóp .PAMIĘTAM JAK ZAWSZE BABCIE kazały zakładać kapcie ,skarpetki bo się dziecko przeziębi i do tej pory słyszę te gadanie.wkurza mnie to.Ale nie mają racji,bo dziecko chodząc boso sobie nie zaszkodzi.Przeciwnie,może mu tylko wyjść na dobre.


STOPY  NIEMOWLĘCE POTRZEBUJĄ SWOBODY.
DLA TEGO OD POCZĄTKU DBAJCIE O TO,BY DZIECKO MOGŁO BIEGAĆ I ZDOBYWAĆ PRZESTRZEŃ KAŻDYM SWOIM PALUSZKIEM U STÓP.
Jeśli w domu jest ciepło,skarpetki nie są dziecku potrzebne.zresztą dzieci instynktownie same zdejmują skarpetki.U mnie Kubuś tak samo zdejmował.Tak bardzo mu przeszkadzały.
Ale jak są zdjęte skarpetki to zaraz zabawa idzie w ruch.Rączkami łapią za stopki i próbują wkładać sobie do buzi. A potem hola,hola raczkowanie,no i pełzanie. I dla tego w zabawie dziecko stopniowo uczy się swojej roli i stopy się formują.

GOŁE STOPY dziecka lepiej wyczuwają podłoże,uczy się prawidłowo stawiać  i  obciążać stopy. To zaś ułatwia w chodzeniu i utrzymanie równowagi dziecka.Ale czasami mamy w domu zimną podłogę np. zimne kafelki; to powinnyśmy dziecku kupić skarpetki antypoślizgowe.Ja takie zakładałam są super.Kuba lepiej chodził bo nie miał ślizgo na podłożu.


MASZERUJE,MASZERUJE BOSO A ZANIM JA MAMA.
GDY MALUCH MASZERUJE Pozwólmy mu chodzić boso,bo pomaga to w kształtowaniu zmysłu równowagi.co za tym idzie. Stopy idealnie wyczuwają podłoże,jego kształt,fakturę,twardość,temperaturę,drgania.A gdy przyjdzie lato to pozwólmy dziecku po chasać po trawce ,ziemi wodzie.To naturalne podłoże niech dziecko poczuje.Więc chodzenie boso jest zdrowe i są same plusy.i nie słuchajmy babcinego gadania że dziecko się przeziębi ,albo coś się stanie.

Prześlij komentarz

Popularne posty