MAM ZAMIAR ZROBIĆ MAŁY REMĄCIK I NIE WIEM, JAKĄ TAPETĘ WYBRAĆ ? MOŻE KTOŚ POMOŻE MI

TAPETOWANIE TO JEDNA Z NIELICZNYCH PRAC WYKOŃCZENIOWYCH,KTÓRE MOŻNA ZROBIĆ SAMEMU.WIĘC JA ZAMIERZAM PO TAPETOWAĆ JEDNĄ ŚCIANĘ W SALONIE,ALE NIE WIEM JAKI WZÓR WYBRAĆ,A TYLE TEGO JEST.


Tapety są w modzie. Oryginalne wzory tapet sprawią, że wnętrza stają się efektowne. Tapety jako dekoracje ścian wróciły na pokoje. Lubimy tapety w pokoju, tapety w sypialni. Coraz odważniej podbijają także kuchnie. Nic dziwnego, dekoracyjne ściany wykończone tapetą są sprawdzonym sposobem, by szybko odmienić wnętrza. Zobaczcie jak tapeta kreuje styl wnętrza.Wybór tapet jest ogromny. Tapety flizelinowe są dwuwarstwowe. Spód to włóknina syntetyczna (flizelina), co ułatwia tapetowanie. Mają wiele wzorów i kolorów, są też przeznaczone pod malowanie. Tapety papierowe występują w wersji lekkiej (jednowarstwowej) i ciężkiej (dwuwarstwowej). Czasami są zmywalne i wodoodporne. Tapety winylowe tradycyjne, odporne na zmywanie, nadają się do kuchni, łazienki i przedpokoju. Tapety winylowe ze spienionego PVC to tapety grube i trwałe. Nadają się do każdego wnętrza. Tapety tekstylne mają podłoże papierowe, na nie nałożona jest tkanina. Raufaza to tapeta papierowa, dwuwarstwowa, strukturalna, do wielokrotnego malowania, najlepiej farbą akrylową. Strukturę nadają jej wprasowane między warstwy papieru trociny. Raufaza bardzo dobrze maskuje niedoskonałości ściany, ładnie ją dekoruje. Tapety strukturalne są ziarniste i tłoczone. Nadają się do malowania, dobrze ukrywają niedoskonałości ściany. Tapety akrylowe to papierowe podłoże pokryte białą lub kolorową pianką, powierzchnię można malować, ale nie nadaje się do przemywania. Produkowane są też tapety welurowe, korkowe i skórzane.Na szczęście nie ma jednego absolutnie słusznego wzoru tapety. Tak jak w modzie ulicznej, wszystko jest dozwolone. Wnętrza nowoczesne lubią przede wszystkim tapety we wzory geometrię, chociaż malowane delikatną kreską wzory florystyczne też się w nich odnajdują. Do styl nowoczesny będą znakomicie pasowały wszystkie wzory tapety - takie jak abstrakcje, wzory - jakby malowane ręką  sprawiające wrażenie jakbyśmy patrzyli na nie przez przymrużone oczy. Jednak obecnie najczęściej poszukiwane są wzory geometryczne retro, czasem trójwymiarowe, metaliczne. Jeśli pasy, to położone poziomo. Wnętrza klasyczne lubią natomiast wzory gobelinowe i proporcjonalne, stonowane kolorystycznie, rekordy popularności biją w paski tapety. Do stylu klasycznego pasują także zawsze tapety ze wzorkem kwiatowym i roślinnym. Bardzo modny jest ostatnio wzór drzew. W zależności od tego czy są rysowane reczną kreską, czy są tylko złotymi zarysami - wybrane tapety - będą pasowały do stylu nowoczesnego, etno, glamour albo stylu klasycznego.

No i wiecie tyle tego jest w sprzedaży że nie wiem jaką wybrać ,by wyglądało polucku.A w pokoju mam ciemny brąz i delikatny żółty i tak myślę o jasnej tapecie ,żeby troszkę rozjaśnić pokój.NO.....Dla tego może ktoś mi doradzi jakąś tapetę ,bo jest multum tego i weź się zdecyduj.Prześlij komentarz

Popularne posty