Pytanie tygodnia-----CO JEST NAJTRUDNIEJSZE W BYCIU MAMĄ?

Dzisiaj zadaje pytanie dla każdej z nas .Czekam na odpowiedzi mam .Ja dzisiaj sobie zadałam te pytanie.Co jest najtrudniejsze w byciu mamą?   Każda z nas czasem zadaje sobie te pytanie czy dobrze wychowuje syna,córkę .A czy czegoś im nie brak  i tak w kółko tylko pytania.Może dla tego gdy wkracza bezsilność lub bezradność gdy coś dzieje się z naszymi dziećmi.Bo Kuba jak choruje jest katar lub kaszel to zaraz sie martwie i smucę ,dlaczego to dopadło moje dziecko.Zaraz trzeba do lekarz jakieś leki ,maście itp.A BEZRADNOŚĆ jest również gdy KUBA się przewróci i uderzy i zacznie płakać głośno ,to szybko biegnę do niego i całuje go w bolące miejsce co się uderzył,ale za jakiś czas znów słyszę płacz i lament Kuby idę znowu i patrzę że znowu w coś sie pycnoł i tak na okrągło.Można czasem oszaleć .Muszę mieć dużo cierpliwości wychowaniu syna,bo czasami myślę że osiwieje,gdy widzę jego pomysły.A co będzie jak będzie większy to będzie wesoło.Ale jak słucham swojej teściowej jak kiedyś było za dawnych lat i jak sie niespuszczali tak z wychowaniem dzieci i było ich w każdej rodzinie po 4,5 lub 6 i dawali radę jedli chleb z cukrem i śmietano nie byla takich obiadków jak teraz a to warzywka ,a to soczek.Co był to da wali do jedzenia.I dzieci zdrowe jak byki urosły.A  teraz to można się za głowę łapać z tym wszystkim jak mamy dogadzają swoim dzieciom a potem są rozpuszczone.

Brak wolnego czasu, to norma u każdej mamy, tak jak u mnie .Czasami mam chęć wyjść na 1 godzinę może do fryzjera lub kosmetyczki ,no ale się nie da ,bo nie mam z kim dziecka zostawić .Ale z tego co ja wiem  ,że jak bym wyszła to zaraz bym myślała jak tam kuba ,czy nie płacze,a czy coś zjadł.Powiem i tak źle i tak nie dobrze.Zawsze te cuś.

Można czasem zwariować ,CIERPLIWOŚĆ ........... czasem jej brakuje............Człowiek liczy do 10 i ma nadzieje,że to pomoże.........No i czasem pomaga

Czasem myślę ,że najtrudniejsze w bycie matką jest wychowanie dziecka na dobrego człowieka.Trzeba dziecku pokazać ,jak być szczęśliwym i dobrym.Ale to bardzo trudne gdy tyle zła na świecie , na pewno bym chciała go uchronić przed bólem i cierpieniem..Więc musimy być cierpliwi bo doskonali to raczej nie da się ,bo niema ludzi doskonałych .Wszyscy popełniamy błędy.Ale i uczymy się je poprawiać .

A najtrudniej jest małemu dziecku wytłumaczyć dlaczego tego nie może?    A dlaczego tego nie dotykać ?  Zawsze mówi się ,że nie wolno . I szybko szukamy w głowie jakiegoś rozwiązania lub odpowiedz .Ale to trudne jest czasami.
Zawsze będzie ten nie pokój o dziecko ,bo w końcu jesteś MATKAMI i KOCHAMY  swoje  dzieci.


4 komentarze

Popularne posty