moja DOMOWA APTECZKA- CO KAŻDA MAMA POWINNA MIEĆ W DOMU PRZY MAŁYM DZIECKU

W KAŻDYM DOMU,ZWŁASZCZA TAKIM ,W KTÓRYM SĄ MAŁE DZIECI,TRZEBA MIEĆ POD RĘKĄ ODPOWIEDNIE LEKI ,OPATRUNKI LUB NA OPARZENIA.CO WARTO W DOMU MIEĆ DROGA MAMO,BO DZIECKO ZAWSZE COŚ ZROBI ,ALBO GDZIEŚ SIĘ UDERZY ALBO ZŁAPIE JAKIEGOŚ WIRUSA.


Szafka lub szuflada,w której przechowuje się leki, powinna znajdować się poza zasięgiem rączek dziecka.U mnie były w szufladzie w kuchni i znalazł Kuba je i cały  czas tam odsuwał i zaglądał i brał ,a to krzesłem zastawiałam ,a to gumkami wieszałam .Kiedy w końcu ma cierpliwość się skończyła i zabrałam leki do pudełka i położyłam na lodówkę.Bo jak by wziął coś do buzi to bym zawału dostała ,ale na szczęście jak zawsze coś wziął w rączkę to zawsze leciał do mamy i pokazywał co wziął. To chociaż było dobre.Ale różnie w życiu bywa więc musiał zabrać i schować.
Lepiej,aby umieścić wysoko by dziecko z ciekawości nie otworzyło .ULOTEK I OPAKOWAŃ NIE WYRZUCAM !!!!!!!!!!!!

Każdy lek ma załączoną ulotkę do opakowania z informacją o składzie  działaniu,dawkowaniu,działania niepożądane ,itp. Te i inne informacje są potrzebne,jeżeli zapomnimy jakie jest ich działanie oraz w jakich sytuacjach należy ich używać.Trzeba dokładnie czytać ulotki,a kupujące leki bez recepty warto  również czytać  skład ,ponieważ sporo lekarstw przeciwbólowych i przeciwgorączkowych ma zupełnie inne nazwy,a taki sam skład i identyczne działanie.Zażywanie różnych tabletek jedna po drugiej, może spowodować przedawkowanie. TRZEBA PAMIĘTAĆ, ŻE ŻADEN LEK NIE DZIAŁA OD RAZU.SPRAWDZAMY TERMIN WAŻNOŚCI LEKÓW .


Lekarstwa większości ma ją długi termin ważności 3 lata i więcej.
Po tym okresie zawarte w nich substancje mogą stracić swoje działanie,dla tego  ich zażycie może skończyć się zatruciem,biegunką pojawienie się wysypki lub opuchlizna.Nie które leki trzeba zużyć szybko,np, w ciągu miesiąca od otwarcia opakowania.Także opatrunki np. żelowe ,na oparzenia.Dla tego musimy raz na miesiąc sprawdzać leki  daty ważności gdyż mamy dziecko w domu.TO WARTO MIEĆ U SIEBIE W APTECZCE .  • \NA RANY I URAZY : Kompresy z gazy ,2 bandaże zwykłe i jeden elastyczny,plaster  na rolce bez opatrunku,zestaw plastrów różnej wielkości woda utleniona,płyn  dezynfekujący cha-cha nie szczypie !  
  • NA ZATRUCIA I BIEGUNKĘ : krople żołądkowe, węgiel aktywny oraz  smectę  -bezpieczny nawet dla małych dzieci .
  • LEKI PRZECIWGORĄCZKOWE I PRZECIWBÓLOWE : panadol, calpol lub nurofen w zawiesinie dla dzieci  albo od gorączki czopki paracetamol farmina dla niemowląt.Specyfik od gardła :tantum verde  w areozolu nadaje się dla dzieci.
  • OPARZENIA,UKĄSZENIA ,OTARCIA : maści  przyspieszające gojenie ,np.. alantan plus ,bepanthen oraz łagodzi podrażnienia,np.fenistil,termcool,kamagel od ukąszeń,mosbito żel.
  • A PO ZA TYM JESZCZE DOBRZE MIEĆ : sudokrem.termometr,woda morska  w spray do nosa,calgel żel do dziąseł dla niemowlaka gdy ząbkuje,espumisan krople doustne na kolkę.


PAMIĘTAJMY : kuracje przyjmujemy do końca tak jak antybiotyk.
Prześlij komentarz

Popularne posty