JAK ZAPLANOWAĆ DRUGIE DZIECKO ?

       
                No plan na nowy rok małymi kroczkami planuję drugie dziecko.
Bo jedno to za mało wiem że będzie trudno ale to wielkie szczęście a mój kochany synek musi mieć rodzeństwo a nie być jedynakiem.Ja myśle że teraz kuba skończy 2 latka to mogę powoli planować drugie bo później to za duża różnica wiekowa dzieci.
Pierwszym argumentem jest różnica wieku i natężenie obowiązków związanych opieką nad dzieckiem.              
Przesyt obowiązków związanych z opieką nad dziećmi odczuwa zwłaszcza mama. To ona rezygnuje z pracy zawodowej, korzystając lub nie z urlopu wychowawczego (nazewnictwo nieadekwatne do rzeczywistości) i to ona każdego dnia musi zajmować się gotowaniem, przewijaniem, kąpaniem, spacerowaniem, zabawą z dziećmi. Wszystko, to podwójnie. Nic dziwnego, że taki nawał prac może doprowadzać do depresji i częstych konfliktów z partnerem. Starsze dziecko bardzo ciężko przyzwyczaja się do nowego domownika, co jest widoczne nie tylko w pierwszych dniach, tygodniach po powrocie mamy z rodzeństwem ze szpitala, ale dość często zazdrość przejawia się nawet po kilku miesiącach.
Starszemu dziecku trudno jest zaakceptować fakt, że mama należy jeszcze do kogoś innego.Chyba najczęściej podawanym plusem jest teoria - "odchowamy i będzie spokój". Faktycznie jest to prawda. Rodzice nie mają czasu na odzwyczajenie się od typowych dla wieku niemowlęcego obowiązków, przewijania i męczącego nocnego wstawania.Rodzice, którzy myślą o kolejnym dziecku z większą różnicą wieku, nierzadko narzekają, że mają obawy, czy znajdą siły do tylu prac. Z pewnością zdecydowanym atutem tak małej różnicy jest też to, że dzieci są do siebie bardzo przywiązane, odnajdują w sobie rówieśników do wspólnych zabaw, nawiązuje się między nimi nić porozumienia. Rodzicom łatwiej jest w czasie zakupów i w planowaniu wspólnie spędzanego czasu. Mama ma krótszą przerwę w pracy i łatwiej jej wrócić do obowiązków zawodowych.

TROSZKĘ HISTORII I WIELKIEJ TEORII


Trochę historii

Hipokrates pisał: "Mężczyzna, który pragnie mieć córkę, musi zbliżać się do żony po ustaniu miesiączki i traktować ją codziennie czule, aż do utraty swych sił witalnych. Mężczyzna, który pragnie mieć syna, winien zbliżać się do swej żony, gdy ona ma na to ochotę". O tym, że orgazm kobiety zwiększa szansę na poczęcie chłopca, wspomina też Talmud. Zgadza się to ze współczesnymi odkryciami.

Nie wszystkie dawne teorie i metody były równie trafne. Starożytni Germanie, chcąc spłodzić syna, zabierali ze sobą do łóżka siekierę. W średniowieczu uciekano się do pomocy alchemii. Jeszcze w początkach XX wieku wierzono, że jeśli małżonek po stosunku poczyta żonie żywoty sławnych mężów, to urodzi ona syna. W 1917 roku angielski lekarz Dawson ogłosił, że komórka jajowa pochodząca z lewego jajnika daje po zapłodnieniu dziewczynkę, z prawego zaś - chłopca.

Najważniejsze dla rodziców starających się o dziecko jest prawidłowy rozwój dziecka i prawidłowy przebieg ciąży.A wszystko to samo przyjdzie po woli.No to do dzieła idę molestować męża i działamy .
2 komentarze

Popularne posty