CZY ISTNIEJE Św.Mikołaj ?takkkkkkkkkkkkkkkk

Kiedy zadać potworny cios?
A jednak wielu polskich rodziców wciąż nie wierzy w Mikołaja. Kiedy ich dziecko osiągnie pewien wiek, postanawiają zadać swoim maluchom potworny cios, mówiąc, że święty Mikołaj nie istnieje!

Kiedy powiedzieć dziecku, że Święty Mikołaj nie istnieje?Dziecko prędzej czy później zaczyna zadawać pytania odnośnie świętego Mikołaja. Mogą one być różne - skąd Mikołaj wie, co chce dostać pod choinkę, w jaki sposób Mikołajowi udaje się dotrzeć do wszystkich dzieci na raz, aż wreszcie pada pytanie - czy święty Mikołaj jest prawdziwy?
W zależności od wieku dziecka stopniuj prawdę! Podpowiadamy, jak uporać się z trudnymi pytaniami ciekawego malca!Wytłumacz dziecku, że święty Mikołaj bardzo dobrze wie, co dać dziecku pod choinkę ponieważ ma swoich pomocników, którzy go informują o potrzebach dziecka. Taka opcja jest dobra, jeśli dziecko nie napisało listu do świętego Mikołaja z prośbą o prezenty. Na przyszłość jednak pamiętaj, aby napisać wraz z dzieckiem list do świętego Mikołaja - pozwoli Ci to uspokoić zainteresowanie dziecka!
Z kolei na pytanie skąd święty Mikołaj wziął prezenty dla wszystkich dzieci nie możesz odpowiedzieć, że kupił je w sklepie!bo wszystko by się wydało.ale jak dziecko ma 6-7 lat to już jest bardzej sprytniejsze i niektóre fakty kojarzy ,ale dopóki są małe to lepiej nie mówmy nic 

1 komentarz

Popularne posty